Trwa ładowanie...

14-latka cierpiała z powodu bolesnych miesiączek. Użyła wrzącej wody i wylądowała w szpitalu

 Maria Krasicka
28.11.2022 10:46
14-latka zastosowała znany sposób na ból miesiączkowy. Wylądowała w szpitalu
14-latka zastosowała znany sposób na ból miesiączkowy. Wylądowała w szpitalu (Facebook)

Bóle menstruacyjne potrafią być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście istnieją metody, które mogą je nieco złagodzić. Nie wszystkie jednak są bezpieczne, o czym boleśnie przekonała się 14-latka z Wielkiej Brytanii. Zdjęcia jej poparzonych nóg wstrząsnęły internautami.

14-letnia Sydney cierpi na bolesne miesiączki
14-letnia Sydney cierpi na bolesne miesiączki (Facebook)

1. Termofor na ból menstruacyjny

14-letnia Sydney Wescott z Bristolu (Wielka Brytania) co miesiąc cierpi na bardzo bolesne skurcze menstruacyjne. Nastolatka próbowała już wszelkich metod zwalczania bólu i jedna z nich przypadła jej do gustu. Za każdym razem, gdy tylko zaczynał jej się okres, napełniała termofor gorącą wodą i kładła się z nim do łóżka.

Tak też było tego wieczoru, gdy jej mama Michelle gotowała obiad i zawołała córkę do stołu. Nastolatka wzięła termofor, napełniła go wodą z czajnika, po czym usiadła przy stole. Jednak w pewnym momencie Sydney zaczęła przeraźliwie krzyczeć.

- Zanim się odwróciłam, Sydney całkowicie się rozebrała, a na jej nogach zaczęły się robić ogromne bąble - mówi Michelle. - Moją pierwszą myślą było to, że nie zakręciła termoforu zbyt dobrze - dodaje.

2. Akcja ratunkowa przy poparzeniu

Kobieta natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy, gdzie dyspozytor poinstruował ją, by zabrała córkę pod chłodny prysznic, dopóki nie przyjedzie zespół pogotowia ratunkowego. Oboje rodzice pomogli dziewczynie dostać się do łazienki, a jej młodsza siostra wybiegła na ulicę, by poprowadzić ratowników na miejsce.

- To było bardzo traumatyczne wydarzenie, ale "wszystkie ręce na pokład" i nasza współpraca poszła świetnie - mówi mama.

Półtorej godziny później Sydney była już pod opieką lekarzy, którzy zajęli się jej poparzeniami. Okazało się, że doznała oparzeń drugiego i trzeciego stopnia na lewej nodze, brzuchu i ręce.

Sydney doznała oparzeń trzeciego stopnia
Sydney doznała oparzeń trzeciego stopnia (Facebook)

3. Matka ostrzega

Sydney spędziła tydzień w szpitalu, zanim została wypuszczona do domu. Razem z mamą chce teraz ostrzec innych przed częstym błędem, przez który zmaga się teraz z poważnymi konsekwencjami - napełniania termoforu wrzątkiem.

- Gumowe termofory nie są zbudowane tak, aby wytrzymać wrzącą wodę - mówi Michelle. - W przypadku mojej córki, guma po prostu nie wytrzymała i zrobiła się mała dziurka. To wystarczyło, by doszło do tragedii - dodaje.

Termofor pękł pod wpływem temperatury
Termofor pękł pod wpływem temperatury (Facebook)

Należy pamiętać, by termofor napełniać ciepłą wodą z kranu. Nalewając wrzątku, ryzykujemy tym, że guma nie wytrzyma (tym bardziej, jeśli jest starsza niż trzy lata). Nie warto zatem ryzykować poważnymi poparzeniami.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze