Trwa ładowanie...

Jedyne nagie piersi, które zobaczysz na Facebooku

 Magdalena Bury
27.04.2017 11:51
Tak rozpoczyna się spot mający na celu zwiększenie świadomości wśród kobiet
Tak rozpoczyna się spot mający na celu zwiększenie świadomości wśród kobiet (Youtube)

Czy widziałeś już spot ze śpiewającymi piersiami? Kampania "Wszyscy kochają cycki" w fenomenalny sposób obeszła cenzurę w internecie. Jej celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat nowotworów.

1. Czy też kochasz piersi?

Ruch MACMA stworzył niedawno spot "Everybody Loves Boobs", czyli "Wszyscy kochają cycki". Zwraca on uwagę na poważny problem. Co roku z powodu nowotworów umierają miliony kobiet na całym świecie. Głównymi bohaterkami zaprezentowanej kampanii są... śpiewające piersi.

Sprawdź też:

Jest w piątym roku ciąży, a nadal chodzi do pracy

Filmik rozpoczyna się sceną, w której kobieta ma na sobie szlafrok z logo Instagrama i Facebooka. Następnie ściąga go, pokazując nagie piersi. Cenzura w internecie zabrania jednak prezentowania kobiecych sutków.

Zobacz film: "Jak zapobiec dużej umieralności z powodu raka piersi?"
Ze spotu wynika, że nie wszyscy kochają piersi
Ze spotu wynika, że nie wszyscy kochają piersi (MACMA)

W ich miejsce twórcy spotu wstawili więc usta. Dzięki temu zabiegowi ominięto cenzurę.

Przeczytaj również

Rak piersi - wiemy o nim dużo, ale stale za mało

2. Ten rozśpiewany biust

Rozśpiewany biust zwraca uwagę na to, że każdy je kocha, niezależnie od jego wyglądu i koloru skóry. Radosna piosenka w pewnym momencie zostaje jednak przerwana. Oczom internautów ukazuje się kobieta po mastektomii.

Nie wszyscy kochają piersi
Nie wszyscy kochają piersi (Youtube)

Nie wszyscy więc kochają piersi. Nowotwór ich nie znosi.

Celem kampanii jest nie tylko zwiększanie świadomości na temat nowotworów piersi, ale także zwrócenie uwagi na problem cenzury w sieci.

Coraz częściej zdarza się, że zdjęcia przedstawiające kobiety po mastektomii czy pacjentki zmagające się z rakiem piersi są usuwane.

Twórcy kampanii się z tym nie zgadzają. Dyskryminacja nie dotyczy przecież sutków u mężczyzn, które wyglądają bardzo podobnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.