Trwa ładowanie...

"Otyła czy ciężarna" - nowy teleturniej w publicznej telewizji w Holandii

 Anna Krzpiet
18.05.2017 16:36
Dick of Zwenger
Dick of Zwenger (YouTube)

Każdeg roku światowe stacje emitują różnorodne teleturnieje telewizyjne i show. Uczestnicy rywalizują o pieniądze, nagrody, a nawet drugą osobę. Wiele z tych programow wzbudza dużo kontrowersji i mieszanych uczuć wśród widzów. Jakie nowe show oburzyło społeczeństwo, które postanowiło wnieść pertycję o zdjęcie programu?

1. Kontrowersyjne show

W telewizji co chwila pojawiają się nowe teleturnieje, które chwilami balansują na granicy absurdu. Jednym z takich był np. "Hole in the wall", gdzie uczestnicy mieli na celu po prostu przeciskanie się przez różnorodne kształty w stropianowej ścianie. Ostatnio pojawiły się programy, które umawiają na tzw. "szybkie randki".

Nowe show telewizyjne "Otyła czy w ciąży?"
Nowe show telewizyjne "Otyła czy w ciąży?" (YouTube.com)

Oburzenie społeczeństwa wzbudził również program "Randka w łóżku". Według tego scenariusza para (mężczyzna i kobieta) dostają polecenie, aby rozberać się do bielizny. Warto wspomnieć, że osoby biorące udział w programie widzą się poraz pierwszy. W ciągu 30 minut spędzonych ze sobą w łóżku maja zadecydować, czy umówią się na kolejne spotkanie.

Zobacz film: "Tymczasem w "Pierwszej randce": Uczestnik podrywa kelnerkę..."

Cały program opiera się na naukowych badaniach, które opisują, że człowiek jest w stanie zakochać się w drugiej osobie znając ją krócej niż godzinę. Show miało również edycję polską, która była emitowana w TLC od 2016 roku.

Zobacz także:

Według Business Insider Polska w rankingu z 2016 roku do najbardziej kontrowersyjnych programów telewizyjnych należy:

  • "Big Brother",
  • "Amazonki" (12 kobiet walczyło o względy jednego mężczyzny),
  • Sextet (wybrani mężczyźni przez kilka tygodni są szkoleni do tego, aby zostać stiptizerem),
  • "Fear Factor - Nieustraszeni” (uczestnicy muszą brać udział w ekstremalnych przygodach i wyzwaniach, np. jedzenie kokatjlu ze zmiksowanych narządów świni),
  • "Wszystko o Miriam” (mężczyźni byli zamknięci w willi z meksykańską modelką, o którą rywalizowali. W finale okazało się, że Miriam kiedyś była mężczyzną),
  • "Warsaw Shore. Ekipa z Warszawy”,
  • "Adam szuka Ewy” (kobiety i mężczyźni spędzają czas na bezludnej wyspie... bez ubrań, a program emitowany jest bez cenzury).

2. "Otyła czy ciężarna?"

Od kiwetnia 2017 roku w Holandii pojawiło się nowe show "Dik of zwanger" czyli "Otyła czy ciężarna", który emitowany jest w telewizji publicznej NPO1 i jest częścią programu satyrycznego "Neem Je Zwemspullen Mee".

Zobacz także:

W teleturnieju biorą udział wyłącznie mężczyźni, których celem jest odgadnięcie, czy przedstawiona "krągła" kobieta jest w ciąży, czy poprostu posiada zbyt dużo tkanki tłuszczowej.

Kobiety ustawiane są na obrotowym podeście, a uczestnicy tylko poprzez wygląd mają odpowiedzieć na zadane im pytanie - "Otyła czy w ciąży?". Każda prawidłowa odpowiedź, to dodatkowy punkt. Program oburzył wielu Holendrów, którzy stworzyli petycję, chcąc zdjąć program z anteny. Podpisało się pod nią już prawie 4 tysiące osób.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.