Trwa ładowanie...

Podaruj rączkę Alicji

W lipcu 2008 roku, w 19 tygodniu ciąży zawalił się nasz poukładany świat. Był 5 miesiąc prawidłowo przebiegającej ciąży. Lekarz, zawyrokował, dawał niewielkie szanse na zmiany…  nieprawidłowa budowa lewej rączki.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Mały, wiosenny kwiat, na szczycie którego widać pączek, który nie zdążył się jeszcze rozwinąć – tak rączkę Alicji opisuje jej mama. Rączka się rozwijała, jak ten kwiat. Jednak w pewnym momencie, przestała. Tuż za łokciem nie wykształciło się przedramię, nadgarstek oraz dłoń. Niepewna, lekko roztrzęsiona, wiadomości o braku rączki nie przyjęłam. Zwątpiłam w lekarza, w nadziei, że to jakaś pomyłka. Nasza córeczka jeszcze przez wiele miesięcy pod moim serduszkiem miała się rozwijać, a jej rączka nie…

Rozrusznik serca dla Antka

Rozrusznik serca dla Antka

Mimo przeciwności otrzymał 10 punktów i nikt nie mógł uwierzyć, że jest tak chory. Obecnie ma 20 miesięcy i serduszko do naprawy.

Zachęcamy do wsparcia akcji zbierania pieniędzy na leczenie Antosia. Jest ona prowadzona za pośrednictwem strony Fundacji siepomaga.

Tuż po porodzie, zamiast łez szczęścia pojawiło się zwątpienie. Czy jestem gotowa, czy podołam, czy uda nam się ułatwić jej życie. Była piękna, wzrokiem błądziła, jakby szukała w moich oczach wsparcia. Alicja z każdym dniem rosła, przybierała na wadze i coraz bardziej nas w sobie rozkochiwała. Nie ustawaliśmy w poszukiwaniach sposobów na odzyskanie nierozwiniętej rączki. Kiedy była maleńka, wierzyliśmy, że w przyszłości uda jej się przeszczepić rękę. „Nie takie cuda lekarze robili” - myśleliśmy. Niestety, taki zabieg jest możliwy tylko w przypadku, kiedy ktoś straci rękę, którą wcześniej posiadał. W przypadku Alicji, zakończenia nerwowe są ułożone w sposób, który na taką metodę nie pozwalają.

Alicja na pozór jest zdrowa – nie posiada tylko rączki. Powinniśmy się cieszyć. Nie przypuszczaliśmy, że z powodu niewykształcenia się w odpowiedni sposób kończyny, Alicja może mieć ogromne problemy zdrowotne. Brak lewej rączki to nie tylko nieestetyczny defekt, który pod przykryciem można ukryć. Brak rączki sprawia, że wraz ze wzrostem naszej córeczki, jej ciało się wykrzywia. Postępująca skolioza, uciekający do przodu bark i ramiona oraz podwyższona prawa strona miednicy przyczynia się do narastającego każdego dnia bólu.

Zbyt mocno obciążona prawa strona, może sprawić, że ciało Alicji może w znaczny sposób się zniekształcić. Protezowanie lewej rączki jest jedyną skuteczną metodą, która uchroni ciało Alicji przed postępującym skrzywieniem. Proteza, która wraz z wiekiem będzie wydłużana. Lekka, w profesjonalny sposób, na stałe podłączona do odpowiednich nerwów, całkowicie odzwierciedlająca ruchy kończyny. Oszczędności młodych rodziców nie są w stanie pokryć kosztu zakupu protezy dla Alicji. Nowa rączka to nie tylko poprawa estetyczna, która w przypadku każdej kobiety spełnia ważną rolę, ale również konieczność zdrowotna. Bez protezowania może okazać się, że w przyszłości Alicja będzie wymagała wielokierunkowego leczenia, myśli o operacji kręgosłupa rodzice nawet nie dopuszczają. Rodzice Alicji obiecali spełnić  jej małe-wielkie marzenia o jeździe na rowerze i rolkach. Obiecali, a obietnice dotrzymać należy.

Nasze sprawne i silne dłonie mogą przyczynić się do spełnienia marzenia Alicji o posiadaniu lewej rączki, zapewniając jej normalne i beztroskie życie.

Zachęcamy do wsparcia akcji zbierania pieniędzy na leczenie Alicji. Jest ona prowadzona za pośrednictwem strony Fundacji siepomaga.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.