Trwa ładowanie...

ZORAC wycofany z obrotu

 Ewa Rycerz
09.07.2016 18:59
ZORAC wycofany z obrotu
ZORAC wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu ZORAC. Lek stosowany jest do leczenia łuszczycy plackowatej. Sprawa dotyczy jednej serii medykamentu. Sprawdź, czy masz ją w domu.

GIF wycofał z obrotu ZORAC ze względu na wniosek, jaki wpłynął do instytucji od podmiotu odpowiedzialnego, czyli Pierre Fabre Dermatologie.

„Decyzja podmiotu odpowiedzialnego została podjęta w związku z wynikami uzyskanymi podczas przeprowadzonych badań stabilności, które wykazały iż przedmiotowy produkt leczniczy nie spełnia wymagań specyfikacji w zakresie parametru jednolitość zawartości" - czytamy w uzasadnieniu do decyzji.

W związku z tym seria leku o numerze 84136 i z datą ważności 02.2017 r. została wycofana z obrotu.

ZORAC to lek do stosowania miejscowego. Ma postać żelu i przeznaczony jest dla osób z łuszczycą plackowatą o umiarkowanym przebiegu. Hamuje procesy rogowacenia naskórka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.