Trwa ładowanie...

39-latka wyglądała jak ciężarna. Takie objawy dawał nowotwór

 Kamil S. Sikora
15.12.2023 12:14
U 39-latki zdiagnozowano raka jajnika
U 39-latki zdiagnozowano raka jajnika (Facebook)

Hannah Lane, 39-latka z Huddersfield, miała wciąż wzdęty brzuch i wyglądała, jakby była w dziewiątym miesiącu ciąży. Oprócz tego cierpiała na zaparcia i bóle brzucha, a jednak zanim usłyszała właściwą diagnozę, minęło sporo czasu.

spis treści

1. Pierwsze objawy raka jajnika

W kwietniu 2019 roku Hannah odczuła pierwszy niepokojący objaw, ale uznała, że za dyskomfort odpowiada wieczór panieński i weekend, w którym stroniła od owoców i warzyw. Problem powrócił w czerwcu, gdy wyszła na kolację, aby uczcić urodziny swojego ówczesnego partnera, ale nie mogła nic zjeść.

W szpitalu otrzymała środki przeczyszczające, bo stwierdzono, że zaparcia są winą stresu. Przez kolejne pół roku regularnie odwiedzała swojego lekarza rodzinnego w poszukiwaniu źródła jej problemów. Gdy zauważyła, że jej objawy przypominają symptomy, jakie daje rak jajnika i powiedziała o tym pielęgniarce, została zlekceważona, bo uznano, że jest za młoda na raka. Wówczas usłyszała, że ma zespół jelita drażliwego. W wrześniu 2019 roku zasugerował sprawdzenie, czy nie ma choroby Leśniowskiego-Crohna.

2. Za młoda na raka?

Gdy w końcu wymusiła przeprowadzenie badań, dostała telefon z prośbą o powrót do gabinetu lekarskiego. Po tomografii komputerowej ginekolog powiedział, że to prawdopodobnie rak.

- Byłam w agonii, kiedy cokolwiek jadłam i starałam się schylić, miałam napady zawrotów głowy, czułam się nieswojo i wyglądałam na ciężarną, ale nikt nie połączył kropek. Kiedy w końcu powiedziano mi, że to rak trzeciego stopnia, poczułam ulgę, gdy otrzymałem odpowiedź, ale po wyjściu z gabinetu oparłam się o ścianę i osunęłam na podłogę – powiedziała Hannah.

Kobieta przyznaje, że jej przypadek to kolejny dowód na to, że rak jajnika nie dotyczy wyłącznie starszych kobiet.

U 39-latki zdiagnozowano raka jajnika
U 39-latki zdiagnozowano raka jajnika (Facebook)

Hannah przeszła kilka operacji. Chirurdzy m.in. wykonali histerektomię, usunęli 99 procent raka wraz z jelitem, śledzioną i wycięli część żołądka. Kobieta nie będzie mogła mieć więcej dzieci i do końca życia musi przyjmować leki, ale cieszy się, że będzie mogła zobaczyć jak dorastają jej pociechy i już nie może się doczekać aż zabierze ja na wakacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze