Trwa ładowanie...

Co powinniśmy wiedzieć o witaminie D?

W ostatnim czasie dużo mówi się o witaminie D i jej znaczeniu zarówno dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka, jak i dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu osób dorosłych. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości – jest to ważne szczególnie w przypadku małych dzieci – a nawet zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu oraz pomaga w leczeniu osób, które już

Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"

na niego zachorowały. Ponadto okazuje się, że niedobór witaminy D może zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia (w tym zawału serca). Jej odpowiedni poziom w organizmie bardzo korzystnie wpływa na układ immunologiczny, więc jesteśmy mniej narażeni na infekcje.

Co powinniśmy wiedzieć o witaminie D?
Co powinniśmy wiedzieć o witaminie D?

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet 90% Polaków może cierpieć z powodu niedoboru witaminy D. Nasz klimat nie pozwala na całoroczne cieszenie się intensywnym słońcem, które powoduje samoistne wytwarzanie się tej witaminy w organizmie człowieka. Dodatkowe zabezpieczanie się kremami z wysokimi filtrami w czasie lata również temu nie sprzyja. Jednocześnie z codziennej diety stosunkowo trudno uzyskać wystarczającą ilość witaminy D. Jej źródłem są przede wszystkim tłuste ryby, tran, podroby czy też żółtka jaj, jednak bez odpowiedniej suplementacji bardzo ciężko zapewnić sobie prawidłowy poziom tej witaminy w organizmie.

Aby dowiedzieć się, co Polacy wiedzą na temat suplementacji witaminą D, serwis parenting.pl przeprowadził ankietę na ten temat. Skierowana była ona przede wszystkim do rodziców dzieci w różnym wieku, a na podstawie odpowiedzi do niej powstał tenże raport. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Raport do pobrania:

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.