Trwa ładowanie...

Czy twoje dziecko zostało już superbohaterem?

Avatar placeholder
23.02.2021 10:20
Materiały partnera
Materiały partnera

Zamknięci w czterech ścianach w czasie pandemii inaczej spędzamy wolny czas. Dwoimy się i troimy, by wypełnić dzień nie tylko obowiązkami, ale i mądrą zabawą. Jeśli już zabrakło wam pomysłów na kolejne harce, mamy dla was znakomicie opracowany program edukacyjny FAST Heroes 112 dla dzieci w wieku 5-9 lat.

To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu przybliżenie najmłodszym dzieciom tematyki udaru mózgu i jego objawów. W Polsce co 6,5 minuty ktoś doznaje udaru mózgu, rocznie to 80–90 tys. przypadków! Ponad połowa z nich dotyka osoby po 70. roku życia, czyli nasze babcie i dziadków. Jedna trzecia chorych pozostanie trwale niepełnosprawna i nie będzie mogła spędzać czasu ze swoimi bliskimi tak, jak dawniej. A przecież więź z babciami i dziadkami jest jedyna w swoim rodzaju. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim z udziałem ponad 1500 dzieci wykazało, że najmłodsi utrzymujący silne relacje z dziadkami doświadczają mniej problemów emocjonalnych i behawioralnych.

Materiały partnera
Materiały partnera

Udar mózgu nadal jest rozpoznawany zbyt późno, dlatego tak ważna jest powszechna edukacja już od najmłodszych lat. Jego objawy są bardzo charakterystyczne i łatwo je zidentyfikować, a już przedszkolaki poznają numer ratunkowy 112 i dowiadują się, w jakich sytuacjach należy po niego sięgać. Specjaliści są zgodni, że nauka przez zabawę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy, daje najlepsze efekty poznawcze i stanowi podstawą właściwego rozwoju dzieci. Na tej właśnie koncepcji opiera się program FAST Heroes 112. Wykorzystuje naturalną ciekawość dzieci, ich entuzjazm, chęć niesienia pomocy i przynależności do wspólnoty, jaką jest rodzina.

W realizacji tego zadania pomagają Bohaterowie Załogi FAST – sympatyczni seniorzy i chłopiec o imieniu Timmy. Te rysunkowe postacie prezentują dzieciom charakterystyczne symptomy udaru mózgu oraz podpowiadają, co należy zrobić, gdy wystąpią one u osób z najbliższego otoczenia np. u dziadków. Bo każde dziecko może zostać superbohaterem!

Zobacz film: "The FAST story"

Udział w programie jest bezpłatny i dziecinnie prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.fastheroes.com, by zyskać dostęp do e-booków pełnych ciekawych zadań, łamigłówek i atrakcyjnych treści. Korzystać z nich może cała rodzina.

Dodatkową atrakcją jest możliwość wzięcia udziału w próbie bicia Rekordu Guinnessa, a taka okazja nie trafia się przecież co dzień. Co należy zrobić? Potrzebna jest maska superbohatera. Można ją pobrać ze strony www.fastheroes.com, wydrukować, wyciąć i ozdobić wedle uznania. Można też wykonać swoją autorską maskę wedle indywidualnego projektu. Potem już tylko ją nałożyć, wejść na stronę https://pl-pl.fastheroes.com/campaign-in-action/ i kliknąć przycisk "ZRÓB ZDJĘCIE".

W prostych trzech krokach i ty możesz zostać superbohaterem. Wejdź na stronę www.fastheroes.com, dołącz do Bohaterów Załogi FAST i pobij Rekord Guinnessa! Śledź też nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/FastHeroesPolska

Materiały partnera
Materiały partnera
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze