Trwa ładowanie...

Dlaczego warto stosować leki osłonowe podczas antybiotykoterapii?

Antybiotyki bardzo często zalecane są osobom zmagającym się z infekcjami bakteryjnymi. Ze względu na możliwość wystąpienia różnych komplikacji, stosowane być mogą jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza. Podczas terapii konieczne jest dodatkowo zażywanie substancji probiotycznych, a więc leków osłonowych, których zadaniem jest ochrona flory bakteryjnej.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Wyniki przeprowadzonego badania, którego partnerem jest acidolac®, pokazują, że poziom świadomości roli, jaką odgrywają probiotyki podczas kuracji za pomocą antybiotyków jest wysoki. Ankieta przeprowadzona została wśród mieszkańców wsi i miast, którzy podczas infekcji podawali antybiotyki swoim dzieciom – niemowlętom, dzieciom między 1–3 r.ż. oraz starszym. Okazuje się, że respondenci posiadają wiedzę na temat konieczności lekarskiej konsultacji, prawidłowego sposobu i odpowiedniego czasu ich zażywania, a także znaczenia nawodnienia czy właściwej diety podczas trwania terapii. W badaniu wzięło udział 530 uczestników.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami raportu opracowanego na podstawie przeprowadzonej ankiety.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.