Trwa ładowanie...

Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych czekają na okulary – każdy może pomóc!

Avatar placeholder
29.09.2020 16:06
Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych czekają na okulary – każdy może pomóc!
Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych czekają na okulary – każdy może pomóc!

Artykuł sponsorowany

Już ponad 15 000 osób wzięło udział w charytatywnym wyzwaniu #TestWzrokuChallenge. Jego mechanizm jest prosty – kiedy my sprawdzamy swój wzrok specjalnym testem on-line, licznik „nabija” kolejne pary okularów, które trafią do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych. Akcja trwa do 8 października, czyli do Światowego Dnia Wzroku.

Wady wzroku rozwijają się najczęściej w wieku szkolnym. Pogorszenie wzroku boleśnie odczuwają zwłaszcza te dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i są pod opieką takich organizacji jak SOS Wioski Dziecięce. Jak tłumaczy Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – okulary to dla tych dzieci szansa na lepsze życie.

  • Kiedy dziecko źle widzi, napotyka na wiele trudności - gorzej się komunikuje, jest mniej pewne siebie, a nauka staje się jeszcze większym wyzwaniem. Dlatego każda para okularów to dla naszych podopiecznych szansa. Szansa na nowe relacje czy edukacyjne sukcesy – mówi Barbara Rajkowska.

Jak działa #TestWzrokuChallenge?

  1. Wchodzimy na stronę www.czasnawzrok.pl
  2. Robimy krótki, bezpłatny test swojego wzroku
  3. Następnie udostępniamy test w swoich social mediach, oznaczamy znajomych / firmy i zapraszamy ich do wzięcia udziału w wyzwaniu
  4. Pamiętajmy o hasztagu #TestWzrokuChallenge!

Każde 100 testów to jedna para okularów dla dziecka z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych.

Skąd pomysł na #TestWzrokuChallenge?

Pogarszanie się widzenia to problem globalny – dotyczy niemal wszystkich rozwiniętych państw. Sytuacja pandemii jeszcze ten problem zwiększyła. Ograniczenie wychodzenia z domu, śledzenie informacji w telewizji oraz internecie, praca i nauka zdalna – setki godzin spędzone przed monitorami nie są obojętne dla naszego wzroku. Wiele osób doświadcza pogorszenia widzenia w tym czasie.

  • Internetowy, bezpłatny test wzroku to pierwszy krok do sprawdzenia, czy dotyczy nas problem pogorszenia się wzroku. Wiele osób może nawet nie zauważyć tej przypadłości, a bóle głowy czy zmęczenie oczu przypisuje innym czynnikom. Test on-line, który zajmuje tylko parę minut, pomoże zauważyć czy coś złego się dzieje z naszym wzrokiem. Kolejnym krokiem jest oczywiście wizyta u specjalisty – okulisty lub optometrysty w salonie optycznym oraz pogłębione badanie wzroku – tłumaczy Justyna Skrzypek z Grupy Essilor, inicjatora wyzwania #TestWzrokuChallenge.

Gwiazdy pomagają

Charytatywne wyzwanie wspierają także gwiazdy i influencerzy. Do wzięcia udziału w #TestWzrokuChallanege zapraszają m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Danuta Stenka, Beata Sadowska, Marcin Mroczek, Magda Bereda, Marcin Żewłakow czy Odeta Moro.

Danuta Stenka: https://www.facebook.com/watch/?v=1202329066807145 Małgorzata Rozenek- Majdan: https://www.facebook.com/watch/?v=969449386890771 Odeta Moro: https://www.facebook.com/odetamoroofficial/photos/a.358362631023416/1440400899486245/?type=3&tn=H-R Marcin Mroczek: https://www.facebook.com/watch/?v=374006340283732 Marzena Rogalska: https://www.facebook.com/Marzena.Rogalska/photos/a.1608106919238569/3276145219101389/?type=3&theater Beata Sadowska: https://www.facebook.com/watch/?v=351106419362752 Magda Bereda: https://www.facebook.com/watch/?v=3386641524744836 Tomasz Zimoch: https://www.facebook.com/TomaszZimochfanpage/posts/3060005527459676?tn=-R

Wyzwanie organizowane jest przez Grupę Essilor (Essilor Polonia, JZO i JAI KUDO) w ramach kampanii edukacyjnej „Czas na wzrok”. W 2018 i 2019 roku firma zorganizowała 2 biegi charytatywne, dzięki którym niemal 3 000 par okularów trafiło do potrzebujących dzieci. W tym roku – w związku z sytuacją epidemiczną – akcja przeniosła się do świata wirtualnego w formie charytatywnego wyzwania – #TestWzrokuChallenge.

#TestWzrokuChallenge to świetna okazja, aby zrobić coś dobrego dla siebie, czyniąc dobro jednocześnie dla innych. Pomóżmy dzieciom zobaczyć lepszą przyszłość!

Więcej szczegółów: www.czasnawzrok.pl

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 36 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1566 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata.

Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu "SOS Rodzinie", którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań Stowarzyszenia należą m.in. budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet. Z pomocy Stowarzyszenia na terenie Zimbabwe i Kamerunu skorzystało już 5 000 rodzin.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze