Trwa ładowanie...

Dziewczynka z niewiarygodnie pięknymi oczami. Tak wygląda po latach

 Maria Krasicka
26.05.2022 19:45
Mehlani Ramirez urodziła się z rzadką chorobą genetyczną
Mehlani Ramirez urodziła się z rzadką chorobą genetyczną (Twitter)

Mała Mehlani Ramirez zyskała popularność, kiedy miała zaledwie cztery latka. Wszystko za sprawą jej niewiarygodnie pięknych oczu, które przykuwały uwagę internautów. Jednak okazało się, że za niezwykły wygląd dziewczynki odpowiedzialna jest choroba genetyczna - zespół Axenfelda-Riegera. Co słychać u Mehlani po latach?

1. Rzadka choroba genetyczna u niemowlęcia

Karina Ortega nie mogła się doczekać, kiedy wreszcie powita na świecie wymarzoną córeczkę. Szczęśliwie jej ciąża przebiegała książkowo, ale tuż po narodzinach pielęgniarka zauważyła, że oczy malutkiej Mehlani nie wyglądają prawidłowo. Dopiero kiedy przeprowadzono szczegółowe badania, okazało się, że dziewczynka cierpi na zespół Axenfelda-Riegera.

Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna, która powoduje widoczne nieprawidłowości w rysach twarzy, takie jak: szeroki grzbiet nosa, spłaszczony środek twarzy i wydatne czoło. Jednak jest to przede wszystkim choroba oczu.

Mehlani Ramirez
Mehlani Ramirez (Twitter)

Osoby z zespołem Axenfelda-Riegera mogą mieć szeroko rozstawione oczy, źrenicę poza środkiem lub tęczówkę, która wygląda jak wiele źrenic. Wraz z rozwojem choroby zwykle dochodzi do pojawienia się jaskry, która może się przyczynić do utraty wzroku. Niestety już w młodym wieku wzrok traci nawet u 50 proc. chorych.

2. Nieprzeciętnie wielkie oczy

Dlatego też już w pierwszych miesiącach życia Mehlani musiała przejść operację. Jej kanaliki łzowe były bardzo zniekształcone, co powodowało, że ciśnienie w jej oczach było bardzo wysokie. Dochodziło nawet do uszkodzenia nerwów wzrokowych.

Karina i Mehlani
Karina i Mehlani (Facebook)

Szczęśliwie operacja zakończyła się sukcesem. Jednak mimo to dziewczynka zwraca uwagę swoimi nieprzeciętnie wielkimi oczami. Większość osób patrząc na buzie Mehlanii, rozpływa się w zachwycie.

- Za każdym razem, kiedy gdzieś wychodzimy i nieznajomi ludzie komplementują, jak duże i piękne są jej oczy, zastanawiam się w myślach, czy powinnam im wspomnieć o jej chorobie? Ale się uśmiecham i dziękuję. Zawsze przy tym mam dziwne uczucie. Po prostu modlę się, żeby zawsze wiedziała, jaka jest piękna - opowiada Karina Ortega.

Młoda mama przyznaje, że początkowo bała się, jak będą reagować rówieśnicy Mehlani na jej wygląd. Nie chciała, by jej córka znienawidziła swoje piękne oczy.

Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, a dziewczynka wraz z wiekiem "dorosła" do niebotycznie wielkich oczu. Dziś ma już sześć lat i rozwija się prawidłowo. Niestety musi nosić okulary korekcyjne, ponieważ choroba postępuje.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze