Trwa ładowanie...

Eksperci alarmują. "Odra Party" niebezpiecznym zagraniem rodziców (WIDEO)

Zobacz film: "Eksperci alarmują. "Odra Party" niebezpiecznym zagraniem rodziców"

Rodzice nie ufają szczepionkom, więc znaleźli sposób, by je ominąć.

Celowo narażają swoje dzieci na zakażenie odrą, aby przeszły chorobę jeszcze jako dzieci.

Eksperci łapią się za głowę i alarmują.

Jak zaznacza Rachel Alter, edukatorka ds. zdrowia publicznego, odra przebyta we wczesnym wieku, daje znacznie większą szansę na niepełnosprawność w późniejszym życiu.

- Najbardziej niebezpieczną częścią jest SSPE, która jest skrótem od podostrego stwardniającego zapalenia mózgu" - mówi. - To śmiertelna, bolesna choroba. Unikniesz tego tylko, jeśli dostaniesz szczepionkę – dodaje Alter.

Steven Hoffman, profesor Uniwersytetu York i dyrektor Instytutu Ludności i Zdrowia Publicznego Kanadyjskich Instytutów Badań Zdrowia, powiedział, że "Odra Party" to okropny pomysł.

- Odra to bardzo poważny wirus. Na Madagaskarze 120 000 osób zachorowało na nią w ciągu ostatnich kilku miesięcy, 1 200 z nich zmarło - powiedział w rozmowie CTV News Channel.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.