Trwa ładowanie...

Matka porzuciła ją w szpitalu. Tak dziś wygląda dziewczynka o srebrnych oczach

Avatar placeholder
27.07.2022 16:26
Jak dziś wygląda dziewczynka o srebrnych oczach?
Jak dziś wygląda dziewczynka o srebrnych oczach? (Instagram)

Gdy Primrose przyszła na świat, wywołała poruszenie na porodówce. Wszystko przez jej wyjątkowe oczy, które wyglądały tak, jakby były odlane z czystego srebra. Niestety matka dziewczynki nie zaakceptowała wyglądu córki i porzuciła ją. Szczęśliwie na drodze Primrose pojawiła się rodzina, która postanowiła ją adoptować. Niestety wszystko wskazuje na to, że walka o zdrowie dziewczynki nadal trwa.

Primrose urodziła się ze srebrnymi oczami
Primrose urodziła się ze srebrnymi oczami (Instagram)
spis treści

1. Dziewczynka o srebrnych oczach

W 2014 roku w Chinach na świat przyszła dziewczynka o niezwykłych oczach, które wyglądały tak, jakby były pokryte czystym srebrem. Szybko okazało się, że cierpi na rzadką chorobę - jaskrę wrodzoną.

Jak wygląda leczenie jaskry wrodzonej (dziecięcej)? Przede wszystkim zabieg powinien być przeprowadzony jak najwcześniej. Leczenie chirurgiczne polega na przecięciu zarośniętej tkanki i niedopuszczeniu do jej powrotnego zrośnięcia lub na wytworzeniu nowej drogi odpływu płynu wewnątrzgałkowego. Leczenie operacyjne jest skuteczne u ponad 80 proc. pacjentów. Przeprowadzone wcześnie i wspomagane leczeniem farmakologicznym pozwala na zachowanie wzroku u większości dzieci.

Dziecko po zabiegu wykonanym w celu leczenia jaskry wrodzonej musi pozostać do końca życia pod stałą opieką lekarską i powinno mieć wykonywany co kilka miesięcy pomiar ciśnienia w gałce ocznej.

Młoda matka wiedziała, że jej córeczka będzie potrzebowała specjalistycznej opieki, natychmiast zrzekła się praw rodzicielskich i po kilku dniach Primrose zamieszkała w domu dziecka.

Primrose po adopcji
Primrose po adopcji (Instagram)

Po dwóch latach na ogłoszenie o adopcji trafiła rodzina z Braselton w stanie Georgia. Erin i Chris Austin mieli już dwójkę dzieci i nie planowali kolejnego, lecz gdy zobaczyli zdjęcie wyjątkowej dziewczynki, zdecydowali się na jej adopcję.

Miesiące mijały, a Primrose odnalazła szczęście w adopcyjnej rodzinie. Jednak dziewczynka coraz częściej skarżyła się na silny ból oczu. Dolegliwości nasilały się do tego stopnia, że Primrose płakała przez kilkanaście godzin dziennie i nie chciała jeść. Okazało się, że konieczne jest operacyjne usunięcie oczu. Szczęśliwie zabieg się powiódł.

Primrose musiała przejść operację
Primrose musiała przejść operację (Instagram)

2. Dziewczynka o srebrnych oczach ma już osiem lat

Od zabiegu minęło już sześć lat, a Primrose nie przypomina już małej, porzuconej dwulatki. Obecnie dorasta w dużej, kochającej i szczęśliwej rodzinie. Jej mama odkrywa kulisy rodzinnego życia na Instagramie, gdzie można śledzić poczynania dziewczynki.

- Od pierwszej godziny, kiedy stała się naszą córką, walczymy o uratowanie jej i nigdy nie przestaniemy. Całe życie walczyła, żeby zostać zauważona. Primrose jest najodważniejszym, najbardziej wytrzymałym człowiekiem, jakiego znam. Jest darem dla świata i mieliśmy szczęście ją poznać - mówi adopcyjna mama dziewczynki.

3. Kolejne problemy zdrowotne

Niestety wszystko wskazuje na to, że walka o zdrowie dziewczynki nadal trwa. 6 lipca mama Primrose opublikowała post na Instagramie, w którym informuje o kolejnych problemach zdrowotnych córki.

"Ostatnie 24 godziny to powracający koszmar. Nie mogę uwierzyć, że to nas spotyka. Wiedzieliśmy, że coś się dzieje, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni nie była sobą. Nasza słodka Prim bez wątpienia cierpi, a jedynym powodem, dla którego jesteśmy w domu, a nie w szpitalu jest brak miejsca. Uważamy, że winowajcą jest dziura w uchu (znaleźliśmy ją zeszłego lata, a laryngolog chciał poczekać rok, aby to naprawić). Nie potrafię nawet znaleźć słów, by opowiedzieć, jak ona się czuje. To zdjęcie zostało zrobione po tym, jak zadziałały jej leki uspokajające. Wciąż płakała, nawet we śnie. Nie chcę, żeby to było jej życie. To nie jest w porządku" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze