Trwa ładowanie...

GIF wycofuje syrop na kaszel

 Katarzyna Krupka
20.05.2016 13:54
GIF wycofuje syrop na kaszel
GIF wycofuje syrop na kaszel (Źródło: 123RF)

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju popularnego syropu na kaszel o nazwie Thiocodin. Syrop może być stosowany zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

1. Thiocodin – sprzedaż wstrzymana

Z obrotu zostało wycofanych siedem serii produktu - wszystkie z datą ważności do listopada 2017 r. Są to serie o numerach: 011215, 021215, 031215, 041215, 051215, 061215 oraz 010116. Powodem wycofania produktu jest pękanie nakrętek na butelkach z syropem.

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła decyzja własna podmiotu odpowiedzialnego o wycofaniu serii produktu Thiocodin. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne „Unia” Spółdzielnia Pracy.

2. Thiocodin – syrop na kaszel

Thiocodin to popularny lek przeciwkaszlowy, który zatrzymuje odruch męczącego, suchego kaszlu. W jego składzie znajdziesz takie substancje czynne jak: fosforan kodeiny oraz sulfogwajakol, a także substancje pomocnicze: sacharozę, glicerol, benzoesan sodu, aromat truskawkowy, kwas cytrynowy jednowodny, parahydroksybenzoesan propylu i wodę oczyszczoną. Fosforan kodeiny zmniejsza częstotliwość i siłę kaszlu. Z kolei  sulfogwajakol działa wykrztuśne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.