Trwa ładowanie...

"Kwaśne skarpety" to hit wśród Polek. "Byłam zaskoczona, że tak szybko to zadziałało"

Avatar placeholder
05.01.2023 17:20
Wypróbuj ten babciny sposób na gorączkę. Ja zrobić "octowe skarpety"?
Wypróbuj ten babciny sposób na gorączkę. Ja zrobić "octowe skarpety"? (Gettu Images)

Podwyższona temperatura u malucha jest dla rodziców sygnałem alarmowym. Zazwyczaj jest objawem infekcji, ale może towarzyszyć również biegunce, ospie wietrznej, ząbkowaniu czy odczynowi poszczepiennemu. Istnieje wiele naturalnych sposobów na zwalczanie gorączki. Jednym, z nich są "kwaśne skarpety". Jak je zrobić?

spis treści

1. Naturalne sposoby na walkę za gorączką

Zbyt wysoka temperatura ciała świadczy o stanie zapalnym toczącym się wewnątrz organizmu. W ten sposób próbuje on zwalczyć infekcję. Aby zbić gorączkę, warto uważnie obserwować dziecko i odpowiednio wcześnie zacząć walczyć z wysoką temperaturą.

Jednym z naturalnych sposobów na zwalczenie gorączki są tzw. skarpety octowe.

- Mój syn miał anginę, gorączka sięgała 39,4 stopni Celsjusza. Podawałam mu ibuprofen i paracetamol na przemian co cztery godziny - wspomina internautka.

2. "Skarpety octowe"

Niestety temperatura spadła tylko minimalnie. Nadal sięgała granicy 39 stopni. Mama chłopca postanowiła ratować się domowymi sposobami. Waciki gazowe nasączyła octem i przyłożyła je do stóp swojego syna, owinęła je woreczkiem i założyła chłopcu skarpetki - tak właśnie powstały "octowe skarpety".

Kobieta przykryła swoją pociechę kołdrą i czekała. Po godzinie temperatura spadła do 37 stopni Celsjusza. Przyspieszony z powodu gorączki oddech chłopca unormował się.

- Byłam zaskoczona, że tak szybko to zadziałało. Nie do końca wierzyłam w te "octowe skarpety", ale jako uzupełnienie kuracji to się sprawdza - podsumowuje kobieta.

Inni internauci potwierdzają, że ta metoda działa.

"Stosowałam u siebie i u syna skarpetki octowe. Wydaje mi się, że jest to kuracja warta przetestowania przez więcej osób".

"Mój syn miał ponad 40 stopni gorączki. Przypomniałam sobie sposób babci i zastosowałam kwaśne skarpety. Rewelacja!".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze