Trwa ładowanie...

Leczenie przeciwzakrzepowe - aspiryna (WIDEO)

Zobacz film: "Leczenie przeciwzakrzepowe - aspiryna"

Aspiryna to bardzo dobrze znany lek, który jest stosowany w leczeniu przeciwzakrzepowym. Nasz ekspert wypowiada się na temat roli aspiryny w leczeniu.

Czym jest apsiryna?

Aspiryna, inaczej kwas acetylosalicylowy (ASA) to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zawiera salicylan, czyli aktywny składnik pochodzący z kory wierzby.

Już w starożytności Hipokrates poznał jego lecznicze działanie, ale popularność kwasu salicylowego rozpoczęła się w 1899 roku.

To właśnie wtedy aspiryna została wprowadzona do sprzedaży przez firmę Bayer. Obecnie na rynku można znaleźć kilkadziesiąt preparatów o podobnym składzie.

Każda komórka naszego ciała jest otoczona ochronną błoną. Kiedy następuje jej uszkodzenie, uwalniany jest kwas arachidonowy. W połączeniu z innymi enzymami wysyła on informację do mózgu o powstawaniu bólu, gorączki i stanu zapalnego.

Jaką rolę ma ten lek w profilaktyce zakrzepicy? Obejrzyj materiał.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.