Trwa ładowanie...

Materac dziecięcy - jak wybrać odpowiednią twardość materaca dla dziecka?

Avatar placeholder
05.03.2021 10:39
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Wybór materaca dla dziecka jest decyzją o kluczowym znaczeniu dla prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Przy jego zakupie powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę czynniki takie jak odpowiednia twardość podłoża oraz hypoalergiczna powłoka, zapewniająca naszemu dziecku higieniczne warunki snu. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, kupując materac dla najmłodszych? W jaki sposób odpowiednia decyzja w tej kwestii przełoży się na komfort rodziców i zdrowe warunki rozwoju dziecka?

Materac dziecięcy – coś więcej niż tylko sen

Dziecięce łóżeczko spełnia w życiu naszej pociechy niezliczoną ilość funkcji. Nie trzeba wykonywać skomplikowanych obliczeń żeby przekonać się, że pierwszy rok swojego życia spędzi ona niemalże w całości właśnie na swoim posłaniu. Dlatego też wybór właściwego materaca dla dziecka jest tak istotny. To od niego zależy, jak będzie przebiegał proces formowania się kręgosłupa naszego niemowlaka. Co za tym idzie – odpowiedni materac pomoże naszemu maluchowi sprostać kolejnym wyzwaniom związanym z dorastaniem; od podnoszenia główki począwszy, aż po wykonanie pierwszego samodzielnego kroku.

W związku z tym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podłoże do snu, w które wyposażymy dziecięce łóżeczko. Wysłużony, stosowany od kilku pokoleń materac lub kawałek pianki powleczonej poliestrowym materiałem może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia naszego dziecka. Liczne badania naukowe dowiodły ścisłej zależności pomiędzy nieodpowiednio dobranym podłożem do snu niemowlaka a ryzykiem wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Inwestując w sprawdzone, zatwierdzone odpowiednimi atestami rozwiązania zapewniamy swojemu dziecku zdrowy, harmonijny rozwój w pierwszych latach jego życia.

Właściwy materac dla dziecka powinien charakteryzować się dość wysokim stopniem twardości – szczególnie jeżeli mówimy o wyposażeniu niemowlęcego łóżeczka. Tylko takie podłoże jest w stanie dać odpowiednie podparcie nieustannie rozwijającemu się ciału naszego niemowlaka. Miękki materac powodowałby zapadanie się naszej pociechy w jego powierzchnię, co generowałoby trudności w poruszaniu się i mogłoby doprowadzić do niebezpiecznych dla jej zdrowia następstw, związanych między innymi z przyblokowaniem toru oddechowego.

(Materiał partnera)

Rozwiązanie na każdą kieszeń

Wyprawka dla dziecka i wszystkie koszty związane z jego przyjściem na świat w żaden sposób nie ułatwiają dokonania decyzji o zakupie specjalistycznego materaca dla niemowląt. Taka inwestycja nie musi jednak kosztować fortuny. Materac kołysanka to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku najbardziej optymalne warunki rozwoju, nie ponosząc przy tym większych kosztów. Jest on wykonany z naturalnych, hypoalergicznych materiałów, dostosowanych do zapewnienia jak najlepszego podparcia ciału rozwijającego się niemowlaka.

Dodatkowo – materac Hilding Kołysanka został pokryty w pełni wodoodporną powłoką, zabezpieczającą jego wnętrze przed zanieczyszczeniem. Dzięki temu możemy uniknąć stosowania zewnętrznych osłon na materac – które oprócz generowania dodatkowych kosztów, często bywają wykonane z niesprzyjających zdrowiu naszego dziecka materiałów.

Decydującym argumentem, przemawiającym za zakupem wspomnianego materaca jest jego wszechstronność. Materac Hilding Kołysanka został wyposażony w dwie strefy twardości, które możemy zmieniać stosownie do potrzeb i rozwoju naszego dziecka. Wystarczy tylko obrócić materac na drugą stronę – po jego przeciwległych częściach znajduje się warstwa twardsza, dostosowana do dzieci najmłodszych oraz średnio-twarda, z której mogą skorzystać mali użytkownicy o bardziej ustabilizowanej strukturze anatomicznej. W ten sposób dokonujemy dodatkowej oszczędności inwestując w jeden materac, który zapewni naszemu dziecku doskonałą jakość snu aż do momentu, w którym będzie ono gotowe do używania pełnowymiarowego łóżka.

Zobacz film: "Jak dobrać materac?"

Jakość, której możesz zaufać

Firma Hilding Anders jest renomowanym na światowym rynku producentem najwyższej klasy wyposażenia do sypialni. Materac Kołysanka został stworzony w oparciu o najbardziej restrykcyjne standardy dotyczące konstrukcji akcesoriów sprzyjających poprawie jakości snu. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka oraz certyfikat Oeko-Tex gwarantują ponadto, że wykorzystane do jego produkcji surowce są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. Decydując się na wyposażenie dziecięcego łóżeczka w wysokiej klasy materac dokonujesz najlepszej inwestycji w jego zdrowy, harmonijny rozwój, która będzie miała bezpośredni wpływ na całe życie Twojego maleństwa. Zakup wyposażenia takiego jak Hilding Kołysanka da Ci pewność, że sen Twojego dziecka spoczywa w najlepszych rękach.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze