Trwa ładowanie...

Nowoczesne urządzenia pralnicze wsparciem dla alergików i wielbicieli środowiska

Avatar placeholder
25.01.2021 12:34
Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD

Rodzicielstwo to ogromna radość, ale i wiele wyzwań każdego dnia. Jednym z nich jest częste, zazwyczaj codzienne, pranie i suszenie ubrań najmłodszych domowników. Jak wybrać urządzenie pralnicze, które pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu, miejsca i energii elektrycznej, jednocześnie pozwalając zadbać o zdrowie pociech? Czy pralka lub suszarka mogą nam pomóc pozbyć się drobnoustrojów i alergenów roztoczy z ubrań? Jak wybrać urządzenie, które będzie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Dbałość o zdrowie, dbałość o tkaniny

Czy zdecydować się na pranie w niskiej temperaturze, aby zachować dłuższą żywotność tkanin, a może w wysokich temperaturach, aby usunąć plamy i skutecznie pozbyć się alergenów? Które z tych rozwiązań będzie najlepsze w przypadku ubrań dziecięcych? Dzięki nowoczesnym urządzeniom pralniczym nie trzeba wybierać pomiędzy żadną z tych możliwości. W modelach pralek marki Samsung WW80TA026AT oraz AddWash WD90T654DBH dostępny jest program Higieniczna para, za pomocą którego możliwe jest usunięcie nie tylko zabrudzeń, ale także wielu bakterii oraz alergenów roztoczy z powierzchni tkanin czy pluszowych zabawek.

W walce z roztoczami czy bakteriami pomóc nam mogą także nowoczesne suszarki, które zadbają także o to, abyśmy mogli cieszyć się naszymi ubraniami jak najdłużej.

– Suszarki LG, takie jak np. RC90V9AV2Q oraz RC90V9JV2W nie tylko skutecznie rozprawiają się z roztoczami dzięki programowi Allergy Care, ale również dzięki niskotemperaturowej technologii pompy ciepła zmniejszają ilość zagnieceń i pielęgnują delikatne tkaniny – mówi Sebastian Karwacki, Kierownik Działu Handlowego, RTV EURO AGD. – Warto przyjrzeć się także modelowi Samsung DV90T7240BT, posiadającemu zarówno program Higiena, neutralizującemu drobnoustroje, jak i funkcję Optimal Dry, dostosowującą temperaturę i czas suszenia do ilości prania, dzięki czemu ubrania zachowują dłużej żywotność. Jest ona wyposażona także w technologię AirWash, która za pomocą ciepłego powietrza eliminuje z tkanin nieprzyjemne zapachy, nadaje się również do odświeżania ubrań, których nie można prać w pralce.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które stosunkowo niedawno pojawiło się na polskim rynku w szerszej sprzedaży, są szafy parowe. Takie urządzenia pozwalają nie tylko na szybkie odświeżanie ubrań za pomocą pary, ale także usuwają z nich zagniecenia, przykre zapachy czy alergeny roztoczy. Jednym z takich urządzeń jest LG Styler S3MFC. Warto bliżej przyjrzeć się także modelowi Samsung AirDresser DF60R8600CG. Urządzenie generuje parę Jet Steam, która wnika głęboko w tkaniny, neutralizując wiele wirusów, bakterii czy alergenów.

Cicha praca

Rodzice małych dzieci chętnie poszukują takich modeli urządzeń pralniczych, które będą na tyle ciche, że pozwolą na pranie bądź suszenie odzieży wcześnie rano oraz późnym wieczorem, a wytwarzany przez nie hałas nie będzie uciążliwy dla domowników, zwłaszcza tych najmłodszych.

– W przypadku pralek cichych, wartości wytwarzanego hałasu oscylują w granicach 50-55 decybeli. Dla przykładu Samsung AddWash WD90T654DBH podczas pracy wytwarza hałas o natężeniu zaledwie 54, a Samsung WW80TA026AT 53 decybeli – mówi Sebastian Karwacki, Kierownik Działu Handlowego, RTV EURO AGD. – Z kolei ciche suszarki do ubrań wytwarzają hałas na poziomie do 62 decybeli. Do takich modeli zaliczyć można m.in. LG RC90V9JV2W i LG RC80U2AV4D.

Energooszczędność to podstawa

Pralki i suszarki używane są w naszych domach często, warto więc wybrać urządzenie, które pozwoli zaoszczędzić zarówno pobieraną energię elektryczną, jak i wodę. A przede wszystkim będzie miało program skróconego prania, dzięki któremu zaoszczędzimy również czas. Zyska na tym nie tylko nasz portfel, ale także środowisko.

– Podczas wyboru urządzenia pralniczego warto zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną. Jeśli poszukujemy pralki, dobrze wybrać taki sprzęt, który pozwoli zaoszczędzić zarówno prąd, jak i wodę, co jest szczególnie ważne dla osób dbających też o środowisko. Samsung WW80TA026AT w klasie A+++ zużywa tylko 116 kWh prądu rocznie oraz zaledwie 37 litrów wody podczas jednego cyklu – mówi ekspert RTV EURO AGD. – Obecnie wiele rodzin, ze względu na intensywny tryb życia, poszukuje urządzeń, które pozwolą im na oszczędność czasu. I tu z pomocą przychodzą suszarki do ubrań, takie jak np. popularny model LG RC90V9JV2W z technologią Eco Hybrid, dzięki której użytkownicy mogą wybrać odpowiednią dla siebie funkcję suszenia w zależności od tego, czy zależy im na ograniczeniu zużycia prądu czy szybszym wysuszeniu odzieży.

Nowoczesne modele urządzeń pralniczych mają jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu, pozwalające nawet na pranie i suszenie bez użycia detergentów.

– Jeśli zależy nam na możliwie ekologicznym praniu lub suszeniu, wiele nowoczesnych urządzeń daje nam taką możliwość. Suszarka Samsung DV90T7240BT posiada funkcję Optimal Dry, dostosowującą temperaturę i czas suszenia do ubrań, co pozwala na mniejsze zużycie prądu. Z kolei program Higiena pozwala na dezynfekcję ubrań, pluszowych zabawek czy pościeli, a funkcja AirWash za pomocą ciepłego powietrza eliminuje nieprzyjemne zapachy z tkanin, których nie możemy prać w pralce. A to wszystko bez użycia środków piorących, z korzyścią dla środowiska – mówi Sebastian Karwacki, Kierownik Działu Handlowego, RTV EURO AGD.

[/image]RTV EURO AGD jest ogólnopolską wyspecjalizowaną siecią detaliczną, oferującą nowoczesny sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego. Dostarcza klientom szeroki wybór wysokiej jakości produktów znanych marek, oferując także profesjonalne doradztwo technologiczne oraz szereg usług dodatkowych, ułatwiających klientom zakupy, takich jak dostawa, montaż w domu klienta, przejrzysty proces finansowania ratalnego. RTV EURO AGD dysponuje siecią 305 sklepów stacjonarnych w 195 miastach Polski i sklepem internetowym https://www.euro.com.pl/, oferuje także możliwość zakupów przez telefon.

Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze