Trwa ładowanie...

Lekarze mówili, że to tylko wzdęcia. Dziewczynka miała raka

 Dorota Mielcarek
02.07.2019 09:35
Ból brzucha i wzdęcia były objawami raka u dziecka
Ból brzucha i wzdęcia były objawami raka u dziecka (Facebook.com)

2-letnia McKenna "Kenni" Shea Xydias z bólem brzuszka trafiła do szpitala na początku lutego. To, co lekarze zdiagnozowali jako "gazy”, okazało się być 14-centymentrowym guzem na jajniku.

1. Kolejna diagnoza

Mała Kennie skarżyła się na ból brzuszka i wysoką gorączkę. Rodzice zabrali dziecko do lekarza i usłyszeli, że to tylko wzdęcia. Gorączka nie ustąpiła, a dziewczynka zaczęła mieć kłopoty z wypróżnianiem.

Rodzice nalegali na kolejne badania, bo jak mówi Meagan, mama dziewczynki, czuła, że to nie są zwykłe gazy i organizm jej córki daje sygnały, że dzieje się coś niedobrego.

Kenni trafiła do szpitala, gdzie zostało wykonane badanie USG. To, co miało być błahą niestrawnością, okazało się guzem na jajniku i to aż 14-centymetrowym. Nie był to koniec złych informacji. Kenni miała kilka innych guzków w swoim malutkim ciele.

2. Szczęśliwe zakończenie

Zobacz film: "7 wczesnych objawów raka jajnika"

2-latka przeszła operacje usunięcia jajnika i części jelita cienkiego. Rozpoczął się żmudny proces chemioterapii. Choć dziewczynka ciężko znosiła leczenie – wypadły jej włosy i dużo wymiotowała- jej organizm zwalczył chorobę i 12 czerwca nie było po niej śladów.

Rodzice dziewczynki nie mają żalu do lekarzy o początkowo błędną diagnozę. Uważają, że rolą rodzica jest nalegać na dalsze badania, jeśli tylko czują, że jest coś nie tak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze