Trwa ładowanie...

Ojciec ostrzega – moja córka zmarła przez baterie!

Avatar placeholder
18.03.2022 22:57
Ojciec ostrzega – moja córka zmarła przez baterie!
Ojciec ostrzega – moja córka zmarła przez baterie!

Małe dzieci są ciekawe świata, a w ich rączkach non stop lądują przedmioty, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Kable, piloty telewizyjne czy inne urządzenia elektryczne to tylko niektóre z ulubionych zabawek kilkulatków. Czasem jednak taka zabawa kończy się tragicznie. O swojej poruszającej historii zdecydował się opowiedzieć George Asan.

spis treści

1. Niewinna bateria

2-letnia córka mężczyzny w trakcie jednej z zabaw połknęła okrągłą, płaską baterię guzikową. Dziecko nie umarło jednak z powodu uduszenia. Bateria skorodowała w ciele małej Francesci, a toksyczne substancje, które się z niej wylały, spowodowały poparzenie wnętrzności dziecka. Francesca umierała w strasznych męczarniach.

Na podstawie swoich doświadczeń George Asan postanowił stworzyć film wraz z Child Accident Prevention Trust – organizacją charytatywną, której celem jest zmniejszenie liczby dzieci, które giną w wypadkach. Film ten ma być ostrzeżeniem dla innych rodziców – bądźcie świadomi tego, jakimi przedmiotami bawią się wasze dzieci i co się w nich znajduje!

Zobacz film: "Pierwsza pomoc w przypadku zadławienia u dziecka"

A małe płaskie baterie można znaleźć praktycznie wszędzie. Od breloków, pilotów samochodowych, po zabawki dla dzieci i zegarki. Jak niewyobrażalnie dotkliwe muszą być cierpienia dziecka, w którego ciele rozlewają się toksyczne pierwiastki, takie jak ołów, lit, kadm, rtęć czy nikiel?

Zobacz także:

2. Niepotrzebna śmierć

- Bardzo trudno jest mi mówić o utracie Francesci. Czuję się winny. Niestety, nie widziałem w jej zachowaniu nic złego, żadnych oznak - mówi zrozpaczony George Asan.

- Nie można mieć oczu wkoło głowy. Nie można zabrać dziecku swobody czy wolności. Przecież to one sprawiają, że dziecko jest dzieckiem - dodaje ojciec.

Ból po utracie córki i pamięć o niej sprawiły, że misją Asana stało się edukowanie rodziców i zapobieganie możliwie największej liczbie wypadków z udziałem dzieci. Jesteś rodzicem? Koniecznie obejrzyj ten film – być może dzięki niemu uratujesz życie swojego dziecka.

Przeczytaj koniecznie:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze