Trwa ładowanie...

Pomoc dla Allana Lignara z autyzmem. Jako pierwszy na świecie jest poddany terapii komórkami macierzystymi

Avatar placeholder
15.03.2019 09:19
Allan Lignar - zbiórka charytatywna
Allan Lignar - zbiórka charytatywna (siepomaga.pl)

Na nasz fanpage na Facebooku otrzymaliśmy wiadomość z prośbą o wsparcie. Allan jest leczony na autyzm drogą metodą, dlatego potrzebna jest każda pomoc. Zajrzyj TUTAJ.

1. Allan zmaga sie z autyzmem

Jako pierwszy na świecie Allan został poddany terapii komórkami macierzystymi. Zabranie potrzebnych pieniędzy na opłacenie leczenia wiąże się z dużą szansą na normalne funkcjonowanie.

Mama chłopca przyznaje, że cały czas musi pilnować chłopca, ponieważ w każdej chwili może on zrobić sobie krzywdę.

Różnice w zachowaniach swoich długo wyczekiwanych bliźniaków rodzice dostrzegli dość szybko. Dominik rozwijał się normalnie, był wesoły i kontaktowy, Allan wręcz przeciwnie.

Zobacz film: "Autyzm - gdzie szukać pomocy?"
Allan zmaga się z autyzmem
Allan zmaga się z autyzmem (Fundacja Siepomaga)

Chłopiec miał 2 lata, gdy postawiono diagnozę - autyzm wczesnodziecięcy. Wtedy też rodzice odkryli, dlaczego ich dziecko się nie uśmiecha, nie przytula i nie mówi.

Gdy małżeństwo spodziewało się kolejnego dziecka, przez przypadek usłyszeli w programie TV o nowoczesnej terapii, która jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. Małej dziewczynce z autyzmem wszczepiono komórki macierzyste pobrane z krwi pępowinowej rodzeństwa. Dzięki temu po kilku latach całkowicie wyzdrowiała.

Długo trwało zanim rodzice usłyszeli, że są szanse na zdrowie także i u Allana. Profesor z Przylądka Nadziei we Wrocławiu polecił przy porodzie kolejnego dziecka pobrać komórki z krwi pępowinowej. Jak się okazało, komórki braci były zgodne w 100 proc.

Rodzice musieli czekać, by komisja bioetyczna wyraziła zgodę na ten eksperyment. Allan dzięki temu jest pierwszym na świecie dzieckiem z autyzmem, który otrzymał komórki ze stuprocentową zgodnością.

Po pierwszych podaniach stan chłopca znacznie się poprawił. Teraz zaczyna się bawić z dziećmi i pragnie kontaktu. Jednak dawki są wciąż za małe i konieczne jest podjęcie dalszej terapii. Rodzicom do rozpoczęcia terapii w kwietniu brakuje jeszcze kilkadziesiąt tysięcy. Jak informują, mimo poprawy Allan nadal nie mówi, a na każdy stres reaguje agresją. Jego życie jest ciągle zagrożone.

Każdy datek jest ważny dla Allanka. Zbiórka pieniędzy znajduje się pod linkiem na stronie siepomaga.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.