Trwa ładowanie...

Rozjaśniała włosy. Prawie straciła bujne loki

 Dorota Mielcarek
09.08.2019 18:11
Summer Jackson prawie straciła włosy
Summer Jackson prawie straciła włosy (Instagram)

Summer Jackson doznała rozległych oparzeń skóry głowy po użyciu rozjaśniającej farby do włosów. Włosy dziewczyny zaczęły wypadać, a na głowie pozostało wiele ran i blizn. Włosy powoli zaczynają odrastać, jednak Summer publikuje swoją historię ku przestrodze.

1. Farba do włosów zniszczyła włosy nastolatki

19-letnia Summer Jackson chciała ożywić kolor swoich włosów. Naturalna blondynka zdecydowała się na lekkie rozjaśnienie koloru. W drogerii kupiła farbę do włosów, której wcześniej nie używała.

Nastolatka użyła farby do włosów, nakładając ją na kosmyki tak jak zwykle. Niedługo potem zauważyła, że skóra głowy zaczyna mocno ją swędzieć.

- Czułam ból i wszystko mnie piekło. Jakby paliły mi się włosy - opowiada Summer Jackson, która natychmiast zmyła farbę.

Zobacz film: "Dlaczego łysiejemy?"

- Nie mogłam znieść tego uczucia. Chciałam jak najszybciej pozbyć się farby. Umyłam włosy szamponem dwa razy i chłodziłam skórę głowy chłodną wodą – wspomina dziewczyna.

Niestety to nie był koniec koszmaru. Podczas szczotkowania włosy nastolatki zaczęły wypadać. Było ich tak dużo, że wypadały kępami. W miejscu włosów zaczęły tworzyć się rany. Dziewczyny zdecydowała się pojechać na ostry dyżur.

- Pojechałam do szpitala. Lekarze stwierdzili, że to oparzenie chemiczne. Dostałam specjalne maści i czekałam aż przestanie boleć – mówi Summer.

Na głowie nastolatki zostały łyse placki i blizny.

- Minął miesiąc. Włosy dopiero zaczynają odrastać. Nadal mam lekkie oparzenia chemiczne i blizny. Mój fryzjer doradził mi, żebym ogoliła tył głowy. To sprawi, że skóra głowy szybciej się zagoi – żali się 19-latka.

Blizny i łyse placki na głowie nastolatki
Blizny i łyse placki na głowie nastolatki

Summer Jackson dzieli się swoją historią, aby przestrzec młode dziewczyny. Radzi im, aby najpierw sprawdziły skład farby i jej działanie na małym kosmyku włosów.

2. Uszkodzenie włosów i skóry głowy

Produkty kosmetyczne stosowane do pielęgnacji mogą przyczyniać się do ich uszkodzenia, a nawet zmian chorobowych na skórze głowy. Na terenie Unii Europejskiej obowiązuje dokument, który reguluje skład farb do włosów, dzięki czemu w farbach nie ma wysokiego stężenia substancji chemicznych.

Najbardziej uczulającym składnikiem farb do włosów jest parafenylenodiamina . U osób uczulonych pojawiają się zaczerwienienia, wypryski, często obrzęk i swędzenie. Objawy mogą być widoczne dopiero po kilku dniach od farbowania.

Potencjalnie niebezpieczną substancją w farbach do włosów jest rezorcyna(stosuje się ją także w leczeniu trądziku). To dzięki niej, włosy osiągają odpowiednie nasycenie kolorem. Jako składnik farb do włosów zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych w postaci rumienia, wysypki i świądu nie tylko na głowie. Jeśli rezorcyna dostanie się do krwioobiegu, reakcja alergiczna może wystąpić na całym ciele.

Przed wyborem farby do włosów, upewnij się, że te dwa składniki występują w niej, w małych stężeniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze