Trwa ładowanie...

Szokujące, co lekarz wyjął z ucha dziecka. "Wykazywała oznaki życia"

Avatar placeholder
11.02.2023 16:08
Laryngolog: te przedmioty dzieci wsadzają do ucha
Laryngolog: te przedmioty dzieci wsadzają do ucha (Adobe Stock)

Dzieci mają przeróżne pomysły, niestety również takie, które nie zawsze kończą się dobrze. Dr Riaz Rampuri, który jest laryngologiem, zdradził z jakimi problemami przychodzą do niego mali pacjenci.

spis treści
Te przedmioty dzieci wkładają sobie do uszu.
Te przedmioty dzieci wkładają sobie do uszu. (Getty Images)

1. Laryngolog ujawnia

Dr Riaz Rampuri to laryngolog z Londynu, który w rozmowie z brytyjskim Daily Mail podzielił się tym, co na co dzień spotyka go pracy. Mężczyzna zaczął opowiadać, jakie najdziwniejsze rzeczy dzieci wkładają sobie do uszu. Wśród nich wymienił połamane paznokcie, klocki, małe kamienie i plastikowe koraliki.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

W ostatnim czasie Dr Rampuri przyjął nawet dwóch małych pacjentów z podobnym problemem: jeden z nich miał groszek zaklinowany w uchu, drugi zaś ciastolinę, która oczywiście, jak to najczęściej mówią maluchy - znalazła się tam z niewiadomych przyczyn.

Co więcej, dr Riaz Rampuri często spotyka się w swojej pracy z pacjentami, którzy nie mogą poradzić sobie z usunięciem silikonowych końcówek od słuchawek. Specjalista podkreśla, że wbrew pozorom, są one bardzo trudne do wyciągnięcia. Jednocześnie dodaje, że używanie tego typu słuchawek zbyt często nie jest dobrym pomysłem. Są one bowiem siedliskiem bakterii, które mogą sprzyjać rozwojowi infekcji ucha.

2. Laryngolog wyciągał ćmę z ucha dziecka

Powyższe przykłady nie są jednak najbardziej zaskakujące, z jakim miał do czynienia dr Riaz Rampuri. Laryngolog opowiada, że pewnego razu wyciągnął z ucha dziecka, żywą ćmę.

- Wyglądało to, jak plama ciemnej, starej woskowiny, ale kiedy zgłębiłem kleszcze, ćma wykazywała oznaki życia - opowiedział lekarz.

3. Jak bezpieczne usunąć ciało obce z ucha?

Niezależnie od tego, czy ciało obce znalazło się w uchu dziecka czy dorosłej osoby, do jego wyciągnięcia potrzebna będzie odpowiednia wiedza i co najważniejsze - sprzęt.

Pod żadnym pozorem nie należy podejmować prób samodzielnego wyciągnięcia małego przedmiotu z ucha. Może się bowiem okazać, że zamiast usunąć ciało obce, wepchniemy je jeszcze głębiej.

Jeżeli więc coś utknęło w uchu naszego malucha, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze