Trwa ładowanie...

Toksyczne gąsienice na basenie w Berlinie. 31 dzieci wylądowało w szpitalu

Avatar placeholder
25.06.2019 20:46
Toksyczne gąsienice na basenie w Berlinie. 31 dzieci wylądowało w szpitalu
Toksyczne gąsienice na basenie w Berlinie. 31 dzieci wylądowało w szpitalu

Na terenie jednego z niemieckich wodnych parków zabaw pojawiła się inwazja gąsienic, których włoski wywołują silne reakcje alergiczne. Władze obiektu bezskutecznie próbują walczyć z nieproszonymi gośćmi.

1. Dzieci dostały wysypki po pływaniu w basenie

Grupa 31 uczniów wybrała się na wycieczkę szkolną do parku wodnego w berlińskiej dzielnicy Plänterwald. Po kilku godzinach pływania u uczniów pojawiła się wysypka i silne reakcje alergiczne.

Na początku lekarze podejrzewali, że podrażnienia skórne mogła wywołać zanieczyszczona woda. Jednak po szczegółowych badaniach laboratoryjnych okazało się, że winne są włoski gąsienicy korowódki dębowej. Ich obecność jest problematyczna i trudna do zlikwidowania, ponieważ wiatr nieustannie rozsiewa je na terenie całego basenu.

Właściciele obiektu po wielu bezskutecznych próbach usunięcia nieproszonych gości, postanowili zamknąć basen do czasu aż gąsienice przepoczwarzą się w dorosłe nocne motyle.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.