Trwa ładowanie...

Tragiczne zakończenie wakacji. Dziecko zmarło w wyniku uszkodzenia mózgu

Avatar placeholder
26.03.2019 13:51
Tragiczne zakończenie wakacji. Dziecko zmarło w wyniku zapalenia mózgu
Tragiczne zakończenie wakacji. Dziecko zmarło w wyniku zapalenia mózgu (facebook.com)

3-letnia Ava Akers spędzała z rodzicami wakacje na Malediwach. Gdy mieli wracać do domu, wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Ava nagle źle się poczuła. Ze względu na stan zdrowia, została przetransportowana do Wielkiej Brytanii. Nie udało się jej jednak uratować.

1. Rodzinne wakacje na Malediwach

Rodzice Avy, Phil i Helen, uwielbiają podróżować. Razem z Avą zwiedzili m.in. Dubaj, Abu Dabi, Szwajcarię, Włochy, Cypr i Barbados. Dziewczynka wspaniale odnajdywała się w każdym z tych miejsc.

Stan zdrowia Avy Akers znacznie się pogorszył. Dziewczynka zmarła
Stan zdrowia Avy Akers znacznie się pogorszył. Dziewczynka zmarła (facebook.com)

Podczas jednego z wyjazdów stało się coś nieoczekiwanego. Ava stała przy stoisku z pamiątkami na lotnisku. W pewnym momencie upuściła jedną z zabawek. Rodzice od razu zwrócili na to uwagę. Jak mówili, Ava nie była niezdarą.

Zobacz film: "Matka straciła syna. Apeluje, by szczepić dzieci"

Po chwili dziewczynka dostała ataku padaczki. Jej ciało wygięło się w łuk, zaczęła się trząść. Przerażeni rodzice szybko znaleźli pomoc. Ava została przewieziona do szpitala i wydawało się, że szybko odzyska zdrowie.

Phil mówił, że Ava ''wróciła do normalnego śpiewania, tańczenia, jedzenia i oglądania bajek''. Lekarze stwierdzili, że Ava choruje na zapalenie gardła i dróg moczowych. To jednak był początek problemów.

2. Obrzęk mózgu i śmierć dziecka

Stan Avy zamiast się poprawić, zaczął się pogarszać. Dziewczynka bardzo źle się czuła, miała problemy z poruszaniem się i bardzo płakała. Po badaniu rezonansem magnetycznym i wykonaniu nakłucia lędźwiowego okazało się, że dziewczynka ma duży obrzęk mózgu.

Ava była pogodnym dzieckiem. Uwielbiała tańczyć i podróżować
Ava była pogodnym dzieckiem. Uwielbiała tańczyć i podróżować (facebook.com)

Ava zapadła w śpiączkę. Została przeniesiona do dużego szpitala w Bangkoku. Po trzech tygodniach, gdy stan dziewczynki się nie poprawiał, Phil i Helena podjęli decyzję o zabraniu córki do Wielkiej Brytanii, do szpitala w Birmingham.

Przez trzy i pół miesiąca dziewczynka nie odzyskała zdrowia. Jej stan tylko się pogarszał. W końcu rodzice zadecydowali o rozpoczęciu opieki paliatywnej. 29 lipca dziewczynka zmarła.

Jej stan wywołany był przez wirus Epsteina-Barra, który powoduje zapalenie mózgu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze