Trwa ładowanie...

W ciąży straciła słuch. Miała otosklerozę

Avatar placeholder
28.06.2019 11:57
Kate straciła 70 proc. słuchu wskutek dwóch ciąż
Kate straciła 70 proc. słuchu wskutek dwóch ciąż (facebook)

Kate Llewellyn-Waters z Bath musi nosić aparat słuchowy. Straciła zmysł słuchu w 70 proc. Wszystko przez to, że zaszła w ciążę.

1. W ciąży straciła słuch z powodu otosklerozy

Dziś Kate jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Ciąża jednak spowodowała trwałe ślady w jej organizmie i nie chodzi o parę zbędnych kilogramów.

Kobieta doświadczyła otosklerozy. To nietypowe powikłanie polegające na zmianach i rozroście kostek wewnątrz ucha spowodowane było ciążą.

Młoda mama dowiedziała się później, że jej babcia cierpiała na podobną dolegliwość - straciła słuch w lewym uchu, gdy spodziewała się przyjścia na świat ojca Kate.

Zobacz film: "Czego nie powinna jeść kobieta w ciąży"

Kate Llewellyn-Waters nie zdawała sobie sprawy z problemu,. Dopiero jej mąż zauważył, że ciężarna żona go nie słyszy.

Kiedy dziecko przyszło na świat, mama nie mogła usłyszeć pierwszego krzyku małej Beatrix. Ciążowe hormony doprowadziły do tego, że straciła 60 proc. słuchu. Kolejnych 10 proc. pozbawiła ją następna ciąża, w którą zaszła dwa lata później. Syn Albert urodził się zdrowy.

Kobieta używa dziś aparatów słuchowych. Jest pewna, że nigdy nie zdecyduje się na kolejne dziecko. Mogłaby przez to stracić już całkowicie słuch.

Najważniejsze jest dla niej zachowanie zdolności słyszenia ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Nie chciałaby przeoczyć czegoś, gdyby np. wołały o pomoc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze