Trwa ładowanie...

Wywołał szok na porodówce. Lekarze pierwszy raz widzieli takiego noworodka

Avatar placeholder
21.01.2023 09:16
Szok na porodówce. Takiego widoku się nie spodziewali
Szok na porodówce. Takiego widoku się nie spodziewali (TikTok)

Kiedy Jordan Bloss-Wilson urodziła lekarze byli w szoku, a wieść o jej synku szybko rozprzestrzeniła się na cały szpital. Wszystko dlatego, że chłopiec urodził się z kilkoma w pełni wyrośniętymi zębami. Medycy przyznali, że po raz pierwszy widzą coś takiego.

Urodziła dziecko z zębami
Urodziła dziecko z zębami (TikTok)

1. Szok na porodówce

Jak każda świeżo upieczona mama Jordan Bloss-Wilson uważa, że jej synek jest wyjątkowy. Jednak w tym przypadku nawet personel szpitala, w którym rodziła, przyznał jej rację. Chłopiec wywołał bowiem szok na porodówce.

- Kiedy twoje dziecko rodzi się z zębami, a cały personel szpitala jest w szoku, bo nigdy wcześniej nie widział takiego przypadku - zażartowała w krótkim filmiku udostępnionym na TikToku.

@jordanbloss_ Two truths and a lie game will have nothing on this kid. This happens 1 out of every 2,000 births. #natalteethbaby #babytok #popular #fyp #familytok #birthstory #hospitaltiktoks ♬ Popular - From "Wicked" Original Broadway Cast Recording/2003 - Kristin Chenoweth

Na nagraniu widać jak niemowlę słodko śpi. Jednak w pewnym momencie chłopczyk otwiera usta, pokazując swoje ząbki. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, by noworodek urodził się z uzębieniem.

- Zdarza się to raz na 2000 urodzeń - zdradziła Jordan.

2. Zęby u noworodka

Użytkownicy TikToka byli w takim samym szoku jak personel porodówki. Nagranie szybko stało się bardzo popularne i obejrzano je ponad dwa miliony razy.

"Nigdy czegoś takiego nie widziałem",

"On naprawdę ma ząbki",

"Spodziewałem się, że zęby będą ledwo widoczne. One natomiast do złudzenia przypominają w pełni rozwinięte zęby" - czytamy.

Pojawiły się również głosy, że przypadek wyjątkowego chłopca nie jest odosobniony.

"Urodziłem się z zębami! Mogę teraz spojrzeć na mojego małego bliźniaka" - zdradził jeden z użytkowników platformy.

Lekarze twierdzą, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem
Lekarze twierdzą, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem (TikTok)

Mama chłopca przyznała, że według statystyk na dwa tysiące noworodków jeden przychodzi na świat z jednym lub dwoma ząbkami. Nie są to jednak zęby mleczne. Rozwijają się zwykle na dolnych dziąsłach, mają niewielkie korzenie i często się chwieją, powodując zagrożenie zadławieniem dziecka.

Ponadto są bardzo twarde i mogą kaleczyć jamę ustną dziecka podczas karmienia oraz powodować dyskomfort matki. Dlatego też należy usunąć zęby. Na ich miejsce wyrosną normalne mleczaki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze