Trwa ładowanie...

Do szpitala trafiła kilka dni po imprezie. Noworodek przeszedł udar

Avatar placeholder
16.03.2023 14:58
Po urodzeniu dziewczynka przeszła wylew krwi do mózgu
Po urodzeniu dziewczynka przeszła wylew krwi do mózgu (Facebook)

Kilka dni po przyjęciu ujawniającym płeć dziecka ciężarna trafiła do szpitala, gdzie w 22. tygodniu ciąży urodziła córeczkę. Dziewczynka ważyła zaledwie 515 g i przeszła wylew krwi do mózgu trzeciego stopnia. Lekarze dawali jej zaledwie 10 proc. szans na przeżycie. Tak zaczęła się wielomiesięczna walka o zdrowie dziewczynki.

spis treści

1. Ważyła zaledwie 515 g

Historia Imogen jest dowodem na to, że nigdy nie można się poddawać. A wola życia dziewczynki naprawdę powinna inspirować innych.

Imogen przyszła na świat w 22. tygodniu ciąży. Jej mama trafiła do szpitala zaledwie kilka dni po tzw. baby shower - imprezie, na której ujawniono płeć dziecka. Kobieta poczuła, że odeszły jej wody i zauważyła krwawienie z dróg rodnych.

- Ból był okropny. Przeszłam w tryb przetrwania. Musiałam to zrobić dla mojego dziecka. Próbowałam po prostu oddychać, pomimo bólu - powiedziała w rozmowie z BBC mama Imogen.

Po porodzie przeszła wylew krwi do mózgu
Po porodzie przeszła wylew krwi do mózgu (Getty Images)

Dziewczynka urodziła się zaledwie kilka minut po przybyciu kobiety do szpitala Singleton w Swansea (miasto w południowej Walii). Ważyła tylko 515 g i została natychmiast umieszczona w inkubatorze.

2. Dziewczynka przeszła wylew krwi do mózgu

Niestety, u przedwcześnie urodzonego dziecka doszło do wylewu krwi do mózgu trzeciego stopnia.

Zobacz film: "Trzy razy urodziła bliźnięta - to zdarza się raz na 500 tys. przypadków"

Stan dziewczynki był bardzo poważny. Lekarze dawali Imogen jedynie 10 proc. szans na przeżycie. Rozpoczęła się trudna walka o życie dziewczynki, która spędziła 98 dni na OIOM-ie. Imogen walczyła dzielnie i pokonała wiele przeszkód. Zmagała się ze szmerami w sercu, krwotokiem płucnym, sepsą i musiała przejść liczne transfuzje krwi.

- Kiedy mówią, że pielęgniarki i lekarze są superbohaterami w fartuchach, nie kłamią. Bez nich nie przebrnęlibyśmy przez to wszystko - przyznaje mama dziewczynki.

Noworodek, zdjęcie ilustracyjne
Noworodek, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Imogen po długim pobycie w szpitalu wróciła już do domu. Jednak nadal musi pozostawać pod stałą kontrolą. Potrzebuje podawania tlenu, choć - jak twierdzą jej rodzice - lekarze są zadowoleni z pracy jej narządów. Dziewczynka nie ma też problemów ze wzrokiem ani słuchem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze