Trwa ładowanie...

Przeszła 4 porody i 3 operacje. "W każdej chwili mogę się obsikać"

Avatar placeholder
30.11.2018 16:10
Młoda 30-letnia matka po przebyciu 4 porodów doznała schorzenia wypadania macicy
Młoda 30-letnia matka po przebyciu 4 porodów doznała schorzenia wypadania macicy (Instagram / @themodernmumma)

30-letnia blogerka przebyła 5 ciąż, 4 porody oraz 3 operacje. Dowiedziała się od lekarzy bardzo przykrych i zaskakujących informacji o swoim zdrowiu. "W każdej chwili mogę się obsikać" - stwierdziła.

Mel Watts ma 4 dzieci, a nie skończyła jeszcze 31 lat. Po pewnych problemach zdrowotnych i badaniach dowiedziała się czegoś bardzo wstrząsającego. Lekarze zdiagnozowali u niej wypadanie macicy. Mel jest zaskoczona, ponieważ schorzenie to w sposób znaczący wpłynie na jej życie.

Zobacz także:

Macica jest podtrzymywana w odpowiednim miejscu poprzez mięśnie, powięzie oraz więzadła. Niestety, zdarzają się przypadki, że zachodzi dysfunkcja tych organów, która prowadzi do przemieszczenia macicy, a nawet do jej wypadnięcia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Profilaktyka nietrzymania moczu w ciąży"

Mel Watts skomentowała w mediach społecznościowych informacje, które otrzymała od lekarzy.

"Dziś stałam się szczęśliwą posiadaczką wypadającej macicy. Ledwo przekroczyłam 30. rok życia, a już nie mogę być zaliczana do tych młodych. 5 ciąż, 4 porody oraz 3 operacje zapewne zrobiły swoje. Jestem na to za młoda'' - napisała.

Nie obwinia jednak o swój stan zdrowia dzieci. Nie obwinia nawet samej siebie ani męża. Jej odczucia to smutek i zaskoczenie. Ma świadomość, że będzie musiała żyć z ciągłym zagrożeniem wystąpienia wstydliwych objawów tej dolegliwości w najmniej spodziewanych i pożądanych momentach.

Lekarze wskazali, że przyczyną mógł być poród dużego dziecka, a także zbyt szybko przeprowadzony poród. Mell Watts urodziła tylko jedno dziecko w sposób naturalny. Jej pierwsze dziecko było rzeczywiście duże, kiedy przyszło na świat. Nie przypuszczała, że z czasem pojawią się tego typu konsekwencje.

U Mel Watts stwierdzono wypadanie macicy
U Mel Watts stwierdzono wypadanie macicy (Instagram / @themodernmumma)

Wypadanie macicy i pochwy charakteryzuje się silnym bólem, który odczuwalny jest w okolicy krzyżowej. Kobieta odczuwa bóle przypominające pociąganie w podbrzuszu. Jest to dolegliwość, która w sposób znaczący utrudnia normalne funkcjonowanie. Przyczynia się np. do problemów z zatrzymaniem moczu oraz utrudnia czerpanie przyjemności z uprawiania seksu.

Schorzenie to można leczyć operacyjnie. Nie ma jednak pewności, że choroba ustąpi na dobre. Bardzo często wypadanie macicy wraca. Można próbować jemu zapobiec. W tym celu zaleca się ćwiczenia na mięśnie Kegla. Bardzo ważny jest też prawidłowy poród oraz wykonane nacięcie krocza. Są to jednak czynności, na które kobieta ma przecież ograniczony wpływ.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze