Trwa ładowanie...

6 faktów na temat piersi, o których nie miałaś pojęcia

Avatar placeholder
31.12.2018 11:19
6 faktów na temat piersi, o których nie miałaś pojęcia
6 faktów na temat piersi, o których nie miałaś pojęcia (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)

Piersi to złożony mechanizm, który z męskiego punktu widzenia uchodzi za najciekawszy atrybut każdej kobiety. Chociaż doskonale wiemy, jaką pełnią rolę, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele sekretów kryją. Przedstawiamy sześć ciekawostek na temat kobiecego biustu, które sprawią, że już nigdy nie spojrzysz na niego tak samo.

spis treści

1. Karmienie piersią może chronić przed rakiem

Naukowcy udowodnili, że karmienie piersią może zapobiegać wystąpieniu u matki niektórych schorzeń, w tym chorób nowotworowych
Naukowcy udowodnili, że karmienie piersią może zapobiegać wystąpieniu u matki niektórych schorzeń, w tym chorób nowotworowych

Lista zalet karmienia piersią jest bardzo długa – korzyści czerpią nie tylko maluchy. Okazuje się, że u karmiących w ten sposób kobiet dochodzi np. do lepszego wchłaniania wapnia, co pozytywnie wpływa na stan ich kości, a także skraca się czas powrotu do formy sprzed ciąży. Udowodniono ponadto, że naturalne karmienie pomaga chronić kobietę przed chorobami o charakterze przewlekłym, w tym: otyłością, miażdżycą, cukrzycą i chorobami nowotworowymi.

2. Nie ma dwóch takich samych sutków

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

… nawet w przypadku jednej kobiety. Istnieje kilka różnych typów brodawek. Wyróżniamy brodawki płaskie, długie i wklęsłe, które mogą różnić się także ze względu na rozmiar – zdarzają się takie, które są wyjątkowo małe lub całkiem spore. Koniec końców sutki można porównać do płatków śniegu – chociaż wydają się takie same, znalezienie dwóch identycznych graniczy z cudem. Różnice te nie są oczywiście widoczne na pierwszy rzut oka – są one na tyle drobne, że aby je dostrzec, należałoby się bardzo dokładnie przyjrzeć.

3. Lewa pierś jest zwykle większa

([Zdjęcie kobiety croppedPath=)

Ekspertom w dalszym ciągu nie udało się ustalić, dlaczego w przypadku ponad połowy kobiet zazwyczaj lewa pierś jest nieco większa. Najczęściej wiąże się to z naszą fizjologią – prawa pierś ma po prostu odrobinę mniej tkanki tłuszczowej. Różnica ta nie powinna nas martwić, pod warunkiem że asymetria nie powstała nagle i nie towarzyszą jej żadne dolegliwości bólowe.

4. Włoski na brodawkach są normalne

Pojedyncze włoski losowo pojawiające się w okolicach sutków nie powinny budzić naszego niepokoju. Ich występowanie najczęściej uwarunkowane jest genetycznie. Wiele kobiet pozbywa się ich za pomocą pęsety, chociaż trzeba pogodzić się z tym, że po takim zabiegu często odrastają one grubsze i ciemniejsze. W sytuacji, kiedy wyrasta ich coraz więcej i pojawiają się także w innych miejscach ciała np. na podbródku, policzkach czy podbrzuszu, należy skonsultować się z lekarzem – przyczyną może być nadmierna produkcja męskich hormonów płciowych.

5. Stymulacja sutków może doprowadzić do orgazmu

To prawda. Pieszczenie sutków w przypadku niektórych kobiet wystarcza, aby doprowadzić je do szczytowania. Kobiecy mózg przetwarza wówczas otrzymywane bodźce w taki sam sposób, jak w przypadku stymulacji narządów płciowych. Stymulacja brodawek sutkowych uchodzi także za jeden z naturalnych sposobów wywoływania porodu.

6. Spanie na brzuchu może zmieniać kształt piersi

Pod ciężarem naszego ciała, piersi mogą się spłaszczać i ulegać deformacjom, zwłaszcza gdy na noc nie zdejmujemy biustonosza. Pozycja ta nie sprzyja także kondycji skóry, powoduje powstawanie na twarzy zmarszczek, które najszybciej pojawiają się na czole. Najlepszym wyjściem jest spanie na plecach, które nie szkodzi ani biustowi, ani elastyczności skóry twarzy.

Źródło: skinnymom.com

Zobacz także: 

Pielęgnacja biustu w czasie ciąży

Spanie niemowlaka na brzuchu-co powinnaś wiedzieć?

Instamamy - nowa moda wśród mam

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze