Trwa ładowanie...

Chłopiec z zespołem Downa zostanie modelem

 Anna Krzpiet
03.11.2016 12:08
Asher, chłopiec chory na Zespół Downa zostanie modelem
Asher, chłopiec chory na Zespół Downa zostanie modelem (FoxNews)

Meagan Nash, mama Ashera, złożyła portfolio syna do agencji modelingowej. Po wielu dniach milczenia, sama skontaktowała się z działem rekrutacji. Agencja odmówiła przyjęcia Ashera. Odpowiedzieli, że nie szukają dzieci „ze specjalnymi potrzebami”. Ta historia ma jednak szczęśliwy finał - uroczy Asher wystąpi jednak w kampanii reklamowej.

 

Asher, chłopiec chory na Zespół Downa - sesja zdjęciowa / FoxNews
Asher, chłopiec chory na Zespół Downa - sesja zdjęciowa / FoxNews

Asher ma zespół Downa, dlatego - zdaniem firmy modelingowej - nie nadawał się do pracy w branży reklamowej. Oburzona matka postanowiła podzielić się zdjęciami chłopca z internautami. Na Facebooku umieściła też poruszający apel, w którym nawoływała do równouprawnienia osób niepełnosprawnych. Post kobiety szybko stał się bardzo popularny, a z całego świata zaczęły płynąć słowa wsparcia.

Zobacz film: "Choroby, na które najczęściej zapadają niemowlęta"

 

1. Niespodziewany obrót sytuacji

Po udanej akcji społecznej w mediach społecznościowych, mama Ashera dostała wiadomość od prezesa agencji Oshkosh B'Gosh. Mężczyzna zaprosił chłopca do udziału w sesji zdjęciowej. Poproszono go również o wzięcie udziału w castingu do nowej kampanii reklamowej.

 

Niezwykła sesja dzieci z zespołem Downa
Niezwykła sesja dzieci z zespołem Downa [5 zdjęć]

Laura Kilgus z USA jest fotografem wykonującym przepiękne zdjęcia dzieciom. Nie byłoby w tym nic zaskakującego,

zobacz galerię

Meagan Nash mówi, że wciąż czuje się zaskoczona odezwą agencji. Zaznacza, że nie jest dla niej ważne to, by jej syn został sławnym modelem. Najważniejsze jest to, by w ludziach wzbudzić szacunek do osób niepełnosprawnych. Kobieta chciałaby, by każdy z nich był traktowany normalnie.

Opowiada również, że jej syn uwielbia kontakt z ludźmi i jest naprawdę szczęśliwy, kiedy otaczają go tłumy. Kocha zwracać na siebie uwagę. Chłopiec jest otwarty na świat i chce go poznawać, bez żadnych ograniczeń. Taka kampania może pomóc pokazać, że wszyscy są równi i zasługują na sprawiedliwe traktowanie.

 

Asher ze swoją siostrą Addison/ FoxNews
Asher ze swoją siostrą Addison/ FoxNews

Rodzice uważają, że dzięki tej akcji ludzie dostrzegą w osobach niepełnosprawnych coś więcej niż wady.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze