Trwa ładowanie...

Czy zdrowe słodycze istnieją?

Avatar placeholder
15.05.2019 13:24
Czy zdrowe słodycze istnieją?
Czy zdrowe słodycze istnieją? (123rf)

Każda mama, dbająca o zdrowie swoich dzieci, wie, jak ciężkim tematem są słodycze. Są niezdrowe, tuczące i powodują próchnicę, ale maluchy najchętniej sięgałyby po nie kilka razy dziennie. Próby wytłumaczenia im, dlaczego codzienne spożywanie cukierków i ciastek nie jest zdrowe najczęściej nie odnoszą zamierzonych skutków, dlatego tak ważne jest podawanie dzieciom ich zdrowszych zamienników. Są one mniej szkodliwe dla zdrowia, a smakiem nie odbiegają od standardowych słodkości.

spis treści

1. Jakie słodycze nie zaszkodzą dziecku?

Całkowite wyeliminowanie słodkich produktów z diety dziecka jest w praktyce niemożliwe, ale nie wszystkie muszą mieć negatywny wpływ na zdrowie malucha. Wybierając słodycze, zwracajmy uwagę na ich skład – im bardziej naturalny, tym lepiej. Zrezygnujmy z produktów zawierających duże ilości konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Sięgajmy po produkty opierające się na naturalnych składnikach, które nie tylko dobrze smakują, ale też nie będą szkodliwe dla organizmu dziecka.

Negatywny wpływ na zdrowie dzieci ma także zawarty w słodkich produktach cukier, który przyczynia się do wzrostu masy ciała i zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju próchnicy. Z tego właśnie powodu warto sięgać po słodkości, w których wykorzystane zostały naturalne zamienniki cukru – miód, stewia, ksylitol czy syrop klonowy. Są zdrowsze i dostarczają dodatkowych substancji odżywczych.

2. Czym się wyróżniają zdrowe słodycze?

Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"

Zdrowe słodycze to produkty, które mimo swojego słodkiego smaku są dużo lepsze dla organizmu człowieka niż standardowe wyroby tego typu. Dzieje się tak głównie dzięki wzbogaceniu ich o substancje odżywcze, które w ten sposób wprowadzamy do swojej diety.

3. Naturalny lizak bez konserwantów

Klasyczne wersje słodyczy oparte są w dużej mierze na sztucznych substancjach, które nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Wybierając produkty dla dzieci, warto sięgać po te, których skład jest naturalny.

Słodycze to nieodłączny element naszej diety, z którego ciężko jest całkowicie zrezygnować, dlatego powinniśmy wybierać świadomie produkty, które spożywamy. Wybierzmy te zdrowsze dla nas i naszych dzieci. Dzięki temu deser będzie nie tylko słodką przekąską, ale też wartościowym źródłem witamin.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze