Trwa ładowanie...

Czym jest test ALCAT?

Avatar placeholder
22.10.2020 15:03
Czym jest test ALCAT?
Czym jest test ALCAT? (123rf)

W przypadku alergii bardzo ważna jest prawidłowa diagnoza, która potwierdzi lub wykluczy reakcję alergiczną. Testy mają duże znaczenie, ponieważ objawy kojarzone z uczuleniem mogą także świadczyć o innych schorzeniach.

spis treści
Diagnoza jest bardzo ważna, by wykryć przyczynę alergii
Diagnoza jest bardzo ważna, by wykryć przyczynę alergii

1. Zastosowanie testów

Jak działa test ALCAT? Jego głównym zadaniem jest określenie zachowania krwinek białych, które występują we krwi. Bardzo ważne jest opisanie ich reakcji po zetknięciu się z alergenem, ale na zewnątrz organizmu. Jest to wiarygodny, bo czuły test, który pokazuje, jaka jest reakcja nie tylko płytek krwi, ale także limfocytów, monocytów czy nulocytów.

Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"

Zobacz także:

Alergeny wpływają destrukcyjnie na krwinki białe. Pod ich wpływem nie tylko się one zmieniają, ale także ulegają destrukcji. Tego typu testy pomagają w rozpoznaniu czynników, które powodują alergię pokarmową. Każdy rodzaj testu pomaga w rozpoznaniu alergii. Jednak należy pamiętać, że muszą być one dopasowane do objawów, np. testy punktowe nie będą wiarygodne w przypadku podejrzeń o alergię pokarmową.

Test ALCAT pozwala na określenie, które komórki biorą udział w schorzeniu i powodują osłabienie układu odpornościowego. Cały proces opiera się na pracy aparatury komputerowej. Ten test wykorzystuje różnego rodzaju alergeny, np. składniki pokarmów, leki, związki chemiczne czy pleśń. Badanie ma wykazać nie tylko rodzaj czynników alergennych, ale także ich siłę i moc działania. Są to testy wiarygodne, ponieważ mogą nawet określić wpływ alergenów na centralny układ nerwowy. Według najnowszych badań alergia wziewna i pokarmowa mają negatywny wpływ na pracę mózgu, mogą prowadzić np. do migreny, a także padaczki czy schorzeń nerek.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze