Trwa ładowanie...

Detoks trzustki. Zobacz, które produkty wprowadzić do diety (WIDEO)

Avatar placeholder
26.12.2018 19:14

Trzustka to mały gruczoł, który waży zaledwie 70-80 g. Ma nieregularny i wydłużony kształt.

Produkuje hormony – glukagon i insulinę. Trafiają one do krwiobiegu i odpowiadają za regulację gospodarki węglowodanowej. To w tym organie powstają enzymy odpowiedzialne za trawienie tłuszczów, węglowodanów oraz białek.

Procesy wewnątrzwydzielnicze funkcjonują dzięki wyspecjalizowanym komórkom, które tworzą skupiska. Określa się je jako wyspy Largenhansa. Trzustka produkuje około 3 l soku trzustkowego każdego dnia.

Nasz tryb życia wpływa na gromadzenie się toksyn w trzustce. Czynniki, które zwiększają wystąpienie dolegliwości tego gruczołu to nadużywanie alkoholu, palenie papierosów i wyskotłuszczowa dieta. Kamica nerkowa, cukrzyca czy zakażenia wirusowe oraz bakteryjne zwiększają ryzyko chorób trzustki.

Problemy z trzustką objawiają się gorączką, nudnościami i wymiotami oraz dyskomfortem w brzuchu. Pojawiający się ból jest silny i napadowy. Może promieniować do pleców. Aby nie dopuścić do przewlekłego zapalenia trzustki warto pomóc jej w pracy. Ważna jest zmiana trybu życia i wprowadzenie zdrowej diety.

Zobacz, które produkty żywnościowe najlepiej wprowadzić do codziennego jadłospisu - zapewnią detoks trzustki. Obejrzyj WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze