Trwa ładowanie...

Dwulatek zmarł po wizycie w mini zoo

 Dorota Mielcarek
04.07.2019 08:22
Wizyta w zoo zakończyła się tragicznie
Wizyta w zoo zakończyła się tragicznie

Do tragedii doszło w Kalifornii na terenie San Diego County Fair. Liczba odwiedzających ten popularny jarmark to prawie milion osób.

Zoo było tam jedną z atrakcji dla dzieci. Kilkoro dzieci trafiło do szpitala po wykryciu u nich bakterii E.coli. Dwulatka nie udało się uratować.

1. Niebezpieczne zoo

Władze jarmarku zostały zmuszone go zamknąć po odkryciu, że wszystkie zarażone dzieci miały kontakt ze zwierzętami. Czworo dzieci trafiło do szpitala, w tym jeden dwulatek. Niestety, chłopiec zmarł. Rozpoczęło się śledztwo.

Tragiczna wizyta w ZOO
Tragiczna wizyta w ZOO [4 zdjęcia]

5-letni Kade i 3-letnia Kallan zostali zabrani do zoo przez rodziców. Oboje bardzo lubią zwierzęta,

zobacz galerię

2. Jak doszło do zakażenia bakterią?

Zobacz film: "Objawy zakażenia E.coli"

Służby nie podają w jaki sposób doszło do zarażenia. Wykluczono jednak obecność bakterii w jedzeniu i piciu, ponieważ u zarażonych wykryto pałeczkę E.Coli, którą można się zarazić jedynie przez ludzkie lub zwierzęce odchody. Czekamy na dalsze ustalenia śledczych.

3. Bakteria E.Coli- czym grozi zarażenie?

Bakterie E.Coli są szczególnie groźne dla osób ze słabym układem odpornościowym. Szczególnie narażone są małe dzieci i osoby starsze. Organizm próbuje pozbyć się bakterii, czego skutkiem są ostre biegunki, często krwiste.

Większość szczepów E. Coli przenosi się wraz z żywnością i zakażoną wodą. Źródłem zakażenia często jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami hodowlanymi, zwłaszcza bydłem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze