Trwa ładowanie...

Dziecko ciągle się śmiało, to był objaw choroby. Zespół Angelmana

William Goodson był ślicznym chłopcem, który zawsze się uśmiechał. Rodzice początkowo nie mieli powodów do niepokoju, ale z biegiem czasu zauważali coraz więcej nietypowych objawów i dziwnych ataków śmiechu. Okazało się, że chłopiec cierpi na zespół Angelmana.

Zobacz film: "Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony"

spis treści

1. Dziecko dziwnie się uśmiechało. To był zespół Angelmana

Chociaż śmiech dziecka to sama radość dla rodziców, tym razem okazał się oznaką nietypowej choroby. Zespół Angelmana powodowany jest zaburzeniami chromosomu 15.

William Goodson uśmiechał się wyjątkowo szeroko właśnie z powodu tego zaburzenia. Inne objawy, obok nietypowych ataków śmiechu, to ataki padaczki, marionetkowe ruchy i niedorozwój umysłowy, a także problemy z oddychaniem i przełykaniem pożywienia.

Emma, mama chłopca, przyznaje, że od początku dziwny śmiech dziecka nie dawał jej spokoju. Z biegiem czasu u dziecka dochodziło do coraz częstszych problemów, infekcji, pleśniawek, zaburzeń oddychania. U chłopca zauważono też zeza i wypadanie języka z ust.

Dziś 3-letni William Goodson jest na specjalnej diecie i choć nie umie mówić, porusza się coraz sprawniej i na swój sposób komunikuje z rodzicami. Chociaż diagnoza była dla rodziców szokiem, zarazem stanowi pewną ulgę, gdyż wiedzą już, co dolega ich dziecku. Rodzice Williama deklarują, że kochają go zawsze tak samo, choć ich rodzicielstwo nie jest łatwym doświadczeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza