Trwa ładowanie...

Nerwica żołądka. Przyczyny i leczenie

Avatar placeholder
26.03.2021 13:09
Nerwica żołądka. Przyczyny i leczenie
Nerwica żołądka. Przyczyny i leczenie (123rf)

Jeśli przed każdym stresującym momentem odczuwamy ból brzucha, to możemy cierpieć na nerwicę żołądka. Kiedy jedyną przyczyną bólu brzucha jest stresująca sytuacja i pomimo zażywania tabletek nie zauważamy poprawy, wszystko wskazuje na to, że rozwija się właśnie to zaburzenie. Jest ono jednym z wielu rodzajów nerwicy. Ktoś może powiedzieć, że nerwica żołądka ma zbliżone objawy do depresji. Rodzaje tych objawów są jednak znacznie bardziej intensywne. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z nerwicą żołądka, nie pomyli jej z innym schorzeniem. Jak wykryć nerwicę żołądka?

spis treści

1. Nerwica żołądka - objawy

Ból brzucha, nudności to jedne z objawów nerwicy żołądkowej
Ból brzucha, nudności to jedne z objawów nerwicy żołądkowej

Nerwica żołądka daje bardzo charakterystyczne objawy. Pojawiają się one w momencie lęku przed stresującą sytuacją lub wydarzeniem. Może to być egzamin, randka, zmiana pracy. Objawami nerwicy żołądka może być pojawienie się:

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
  • bólu brzucha, który nie jest spowodowany niestrawnościami;
  • nudności i dławienia w gardle;
  • intensywnego i dokuczliwego odbijania.

2. Przyczyny nerwicy żołądka

Aby skutecznie walczyć z nerwicą żołądka, należy znaleźć przyczyny, dla których ona się pojawia. Niezbędna może okazać się wizyta u lekarza specjalisty. Pomoże on wykluczyć organiczne czynniki występujących dolegliwości i postawi konkretną diagnozę.

Jeśli okaże się, że za chorobę odpowiadają nerwy, należy znaleźć ich przyczynę i starać się je wyeliminować. Nerwica żołądka może być tak groźna, jak depresja. Rodzaje objawów i ich natężenie są naprawdę bardzo męczące dla chorego i wpływają na pogorszenie się jego poziomu życia.

3. Jakie lekarstwa na nerwicę żołądka?

Wiadomo, że lęk przed niektórymi stresującymi sytuacjami jest normalny. Problem zaczyna się, kiedy ten lęk utrudnia, a nawet uniemożliwia normalne życie. Warto więc udać się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i być może przepisze odpowiednie środku uspokajające.

Jaki jest dobry lek na nerwicę żołądka? Na początku warto zdecydować się na naturalne środki, czyli tabletki ziołowe lub syropy. Jeśli to nie pomoże, lekarz przepisze mocniejsze lekarstwa.

To musisz wiedzieć:

4. Jak uspokoić nerwicę żołądka?

Doskonałe efekty w leczeniu nerwicy żołądka można uzyskać, decydując się na wykonywanie technik relaksacyjnych. Szczególnie polecana jest joga, która pozwala na wyciszenie całego organizmu.

Należy też zwrócić uwagę na to, jak wykorzystujemy wolny czas. Musi on służyć odpoczynkowi i relaksowi, a nie nadrabianiu zaległości domowych.

Warto też zdecydować się na odpowiednią dietę. Trzeba zmienić sposób żywienia i zacząć stosować dietę lekkostrawną. Nie należy spożywać potraw smażonych i tłustych. Warto ograniczyć spożywanie kawy i alkoholu.

Żołądek powinien odpocząć, wtedy będzie lepiej funkcjonował, a nerwica żołądka nie będzie tak męcząca i może nawet ustąpi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.