Kaszel nie przechodzi? Domowy sposób może zdziałać cuda
W okresie jesienno-zimowym nietrudno o przeziębienie, które skutecznie odbiera chęć do działania. Zanim sięgniemy po apteczne preparaty, warto wypróbować domowe metody. Jedną z nich jest stosowanie okładów, które pomogą pozbyć się zalegającej wydzieliny z płuc.
1. Infekcje w sezonie jesienno-zimowym
Jesień i zima to okres wzmożonych infekcji. Słaba odporność, suche powietrze w pomieszczeniach oraz wahania temperatur sprawiają, że przeziębiają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Doskonale to widać po liczbie osób znajdujących się w przychodniach oraz po niskiej frekwencji w szkołach i przedszkolach.
2. Okład na zalegającą wydzielinę
Oblężone placówki medyczne oraz apteki wskazują, że problem dotyczy naprawdę dużej liczby osób. W takich sytuacjach ludzie uciekają się do różnych metod - także tych domowych. Nasze prababcie i babcie przekazywały z pokolenia na pokolenie tradycyjne sposoby. Wśród nich często znajduje się spożywanie miodu oraz imbiru, które traktowane są jako naturalne antybiotyki.
Jak pozbyć się wydzieliny zalegającej w płucach? Każdy z nas wie, że to uczucie jest naprawdę uciążliwe i negatywnie wpływa na codzienne samopoczucie. Gromadząca się wydzielina utrudnia swobodne oddychanie, powoduje duszności oraz kaszel. Taki stan jest zazwyczaj wynikiem infekcji górnych dróg oddechowych.
Co pomaga rozrzedzić zalegającą wydzielinę i ułatwić jej wydalenie? Wypijanie dużej ilości płynów, korzystanie z nawilżaczy powietrza oraz stosowanie inhalacji. Pomocne są również leki wykrztuśne dostępne w każdej aptece.
Jest jeszcze jeden sposób, który warto wypróbować. Podzieliła się nim na Facebooku i w serwisie theasianparents.com Rachel Lim, mama z Singaporu, która sama usłyszała o nim od swojej babci. To naturalny okład, w którym imbir oraz miód odgrywają główną rolę.
Do przygotowania okładu potrzebujemy: miodu, imbiru, mąki oraz oliwy z oliwek. Przygotuj również gazę lub pieluszkę tetrową oraz plastry lub taśmę klejącą. Miód łączymy z mąką i niewielką ilością oliwy. Do tego dodajemy imbir - świeży lub w proszku. Dokładnie mieszamy i tak przygotowaną miksturę umieszczamy na czystej gazie lub pieluszce. Okład przykładamy do piersi i przymocowujemy go plastrem lub taśmą. Osoby dorosłe mogą mieć taki okład nawet całą noc, natomiast dzieci maksymalnie trzy godziny.
Zastosowanie tej kuracji spowoduje wzmożoną potliwość. Nie martw się, to normalne. Kolejnego dnia powinieneś odczuć ulgę w oddychaniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl