Trwa ładowanie...

Kiedy się urodziły, lekarz był w szoku. Nigdy nie widział takich bliźniaków

 Maria Krasicka
04.12.2022 14:33
Kiedy się urodziły, lekarz był w szoku. Nigdy nie widział większej różnicy między bliźniakami
Kiedy się urodziły, lekarz był w szoku. Nigdy nie widział większej różnicy między bliźniakami (TikTok)

Młoda mama pochwaliła się na TikToku swoimi niezwykłymi bliźniętami. Dzieci zrobiły bowiem furorę na porodówce. Wszystko dlatego, że między nimi była ogromna różnica wielkości. Nawet lekarze przyznali, że pierwszy raz widzą coś podobnego!

June i Walker urodzili się różnej wielkości
June i Walker urodzili się różnej wielkości (TikTok)

1. Bliźnięta różnej wielkości

Kiedy Ciara dowiedziała się, że jest w ciąży z bliźniętami, nie kryła radości. Wyobrażała sobie, że dzieci będą do siebie bardzo podobne, a różnić ich będzie jedynie płeć. Jednak nie spodziewała się, że maluchy wywołają takie zamieszanie wśród personelu szpitala.

Podczas porodu okazało się, że dzieci są diametralnie różnej wielkości. June ważyła zaledwie 1,86 kg, a jej braciszek Walker… 3,3 kg. Zarówno mama, jak i lekarze byli oszołomieni. Położnik przyznał, że nigdy wcześniej nie widział bliźniaków z tak dużą różnicą wagi.

- Mają teraz 18 miesięcy i konsekwentnie utrzymują tę samą różnicę – przyznała Ciara w filmie na TikToku. - June waży teraz 9,57 kg, podczas gdy Walker waży 11,03 kg – dodała.

@ciaraweese That crazy twin life! #twins #boygirltwins #twinmomlife #siblingcheck #babiesoftiktok #fypage #trending #generations ♬ original sound - Ciara Weese

2. Podobne przypadki bliźniąt

Użytkownicy dali znać w komentarzach, że podobne przypadki zdarzają się całkiem często, a czasem może to wynikać z późniejszego zapłodnienia tzw. superfetacji. Dochodzi do niej wtedy, gdy będąc już w ciąży, kobieta zostaje zapłodniona ponownie.

- Moja ciocia i wujek urodzeni 68 lat temu… On ma 195 cm wzrostu, a ona 144 cm – napisał jeden z użytkowników.

- Też mam bliźnięta i między nimi była szalona różnica wielkości. Z czasem wszystko się wyrównało. Najważniejsze, że są zdrowi – podsumowała kolejna.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze