Trwa ładowanie...

Lekarze mówili, że powinna zrobić aborcję. Nie zgodziła się (WIDEO)

Avatar placeholder
31.01.2019 09:51

Aborcja to temat kontrowersyjny. Wciąż w Polsce i na całym świecie trwają debaty, czy powinna być dopuszczalna. Omawiane są sytuacje, w których jest wskazanie do usunięcia ciąży. Mówi się o wadach genetycznych i rozwojowych oraz o nieprawidłowościach u płodu. Niektóre z nich powodują trwałe i ciężkie kalectwo lub niezdolność do egzystencji poza organizmem matki i śmierć tuż po narodzinach.

Bywają jednak problematyczne sytuacje, gdy uzasadnieniem aborcji jest stan zdrowia matki. Choć to rzadkie przypadki, zdarza się, że ciąża może zagrażać życiu kobiety. Dotyczy to sytuacji m.in. chorych leczonych onkologicznie. Każdy dzień zwłoki w leczeniu może mieć nieodwracalne konsekwencje. Tymczasem typowe dla nowotworów leczenie m.in. chemioterapią czy radioterapią, mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian u rozwijającego się płodu lub do jego zgonu. Ciąża może prowadzić także do przyspieszenia namnażania się komórek rakowych i w efekcie skutkować pogorszeniem stanu zdrowia kobiety.

Wówczas lekarze, jak również kobieta ciężarna, stają przed wielkim dylematem. Dla wielu przyszłych mam to prawdziwy dramat, bo już od pierwszych dni ciąży myślą o swoim dziecku. Niektóre kobiety, ryzykując zdrowie i życie, decydują się na kontynuowanie ciąży i przerwanie leczenia. Skutki zwykle są nie do przewidzenia.

Zobacz WIDEO Poznaj prawdziwą historię kobiety, która walcząc z rakiem odmówiła aborcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze