Trwa ładowanie...

Najgorszy przypadek ospy wietrznej wystąpił u dwulatka

Monika Matuszko
02.08.2016 15:00
Najgorszy przypadek ospy wietrznej wystąpił u dwulatka
Najgorszy przypadek ospy wietrznej wystąpił u dwulatka (Facebook)

Matce, której syn zachorował na najostrzejszy przypadek ospy wietrznej, odmówiono wizyty lekarskiej. Jej syn, Jasper Allen, w rezultacie przebył pięciodniowe leczenie w szpitalu, do którego trafił z ciałem pokrytym mnóstwem czerwonych i bolących kropek.

Facebook
Facebook

Tydzień po tym, gdy Jaspier z Cambridegshire pokonał szkarlatynę, rodzice chłopca zauważyli parę kropek na jego ciele. Następnego ranka było już ich setki, więc matka zadzwoniła do pobliskiej przychodni w celu ustalenia wizyty. Jednak recepcjonistka zbagatelizowała jej prośbę, odmawiając rejestracji u lekarza.

Facebook
Facebook
Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"

Kiedy gorączka dziecka dalej wzrastała, matka zabrała syna do tej samej przychodni, gdzie otrzymała receptę na antybiotyki i doustne leki na infekcję. Przez kolejnych kilka godzin stan Jaspera nie ulegał poprawie, więc rodzice podjęli decyzję o zawiezieniu dziecka do szpitala. Tam od razu podłączono go pod kroplówkę, podano leki przeciwwirusowe, antybiotyki oraz morfinę.

Przypadek dwulatka był tak skrajny, że lekarze rozważali szukania pomocy w czasopismach medycznych. Aktualnie matka domaga się, aby rząd wprowadził refundowane szczepienia przeciwko tej chorobie, które obecnie dostępne są w Anglii tylko dla niektórych dzieci. Chce, aby dostęp do nich był powszechny.  

Facebook
Facebook
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.