Trwa ładowanie...

Piękna nastolatka z zespołem Downa. Szturmem podbija świat mody

Avatar placeholder
07.02.2022 00:29
Georgia Furlan Traebert robi karierę w branży modowej
Georgia Furlan Traebert robi karierę w branży modowej (Instagram)

Okazuje się, że choroba wcale nie musi zamknąć drzwi do wielkiego świata mody. Mieszkająca w Brazylii Georgia Furlan Traebert robi karierę w modelingu. Agencjom modelek nie przeszkadza, że nastolatka ma zespół Downa.

spis treści

1. Georgia podbija świat mody

Wydaje się, że branża modowa ma jasno określony kanon urody. Jednak Georgia Furlan Traebert udowadnia, że każdy może w niej znaleźć miejsce dla siebie. Mimo że tuż po urodzeniu zdiagnozowano u niej zespół Downa, nastolatka podbija świat mody. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami. Na Instagramie obserwuje ją ponad 141 tys. internautów.

Wszystko zaczęło się od opublikowania przez jej mamę w 2016 roku zdjęcia Georgii w mediach społecznościowych. Nagle post otrzymał 1000 polubień i był początkiem kariery w modelingu. Dziewczynką zaczęły interesować się media. Zagrała w kilku reklamach telewizyjnych. Następnie zaczęła interesować się nią branża modowa.

2. Brazylijka w mediach społecznościowych

Zobacz film: "Ma zespół Downa. Wygrała konkurs piękności"

Mama Georgii, Rubia, nie planowała kariery swojej córki. Publikowała jej zdjęcia w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość społeczną. Chciała, aby ludzie oswajali się z widokiem osób z zespołem Downa. Chciała też inspirować inne dzieci z tą genetyczną chorobą.

Młoda modelka nie uniknęła też wszechobecnego w internecie hejtu. Niektórzy internauci zarzucają jej, że robi karierę tylko dlatego, że ma niebieskie oczy i blond włosy. Jej mama jednak uważa, że to zasługa talentu.

Rodzice inwentują w rozwój Georgii. Dziewczynka marzy o byciu aktorką, modelką lub piosenkarką. W związku z tym w ramach zajęć dodatkowych uczęszcza na lekcje śpiewu i aktorstwa.

3. Dziecko z zespołem Downa

Diagnoza o chorobie Georgii zaskoczyła jej rodziców. Badania prenatalne bowiem nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Gdy tuż po porodzie lekarze przekazali im tę złą wiadomość, rodzice byli w szoku. Jednak jak podkreślają, przyjęli swoje dziecko z wielką miłością.

Dodatkowo Georgia miała problemy z sercem. Konieczna była operacja. Przeszła ją w wieku 5 miesięcy. Na szczęście jest już zdrowa. Życie jednak nieraz ją doświadczało. Musiała często zmieniać szkoły. Trudno było jej wpasować się do swojej grupy rówieśniczej.

Georgia osiągnęła już sporo – zwiększa świadomość społeczną i z dumą reprezentuje osoby z zespołem Downa w życiu publicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze