Trwa ładowanie...

Piękna nastolatka z zespołem Downa. Szturmem podbija świat mody

Okazuje się, że choroba wcale nie musi zamknąć drzwi do wielkiego świata mody. Mieszkająca w Brazylii Georgia Furlan Traebert robi karierę w modelingu. Agencjom modelek nie przeszkadza, że nastolatka ma zespół Downa.

Zobacz film: "Ma zespół Downa. Wygrała konkurs piękności"

spis treści

1. Georgia podbija świat mody

Wydaje się, że branża modowa ma jasno określony kanon urody. Jednak Georgia Furlan Traebert udowadnia, że każdy może w niej znaleźć miejsce dla siebie. Mimo że tuż po urodzeniu zdiagnozowano u niej zespół Downa, nastolatka podbija świat mody. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami. Na Instagramie obserwuje ją ponad 141 tys. internautów.

Wszystko zaczęło się od opublikowania przez jej mamę w 2016 roku zdjęcia Georgii w mediach społecznościowych. Nagle post otrzymał 1000 polubień i był początkiem kariery w modelingu. Dziewczynką zaczęły interesować się media. Zagrała w kilku reklamach telewizyjnych. Następnie zaczęła interesować się nią branża modowa.

2. Brazylijka w mediach społecznościowych

Mama Georgii, Rubia, nie planowała kariery swojej córki. Publikowała jej zdjęcia w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość społeczną. Chciała, aby ludzie oswajali się z widokiem osób z zespołem Downa. Chciała też inspirować inne dzieci z tą genetyczną chorobą.

Młoda modelka nie uniknęła też wszechobecnego w internecie hejtu. Niektórzy internauci zarzucają jej, że robi karierę tylko dlatego, że ma niebieskie oczy i blond włosy. Jej mama jednak uważa, że to zasługa talentu.

Rodzice inwentują w rozwój Georgii. Dziewczynka marzy o byciu aktorką, modelką lub piosenkarką. W związku z tym w ramach zajęć dodatkowych uczęszcza na lekcje śpiewu i aktorstwa.

3. Dziecko z zespołem Downa

Diagnoza o chorobie Georgii zaskoczyła jej rodziców. Badania prenatalne bowiem nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Gdy tuż po porodzie lekarze przekazali im tę złą wiadomość, rodzice byli w szoku. Jednak jak podkreślają, przyjęli swoje dziecko z wielką miłością.

Dodatkowo Georgia miała problemy z sercem. Konieczna była operacja. Przeszła ją w wieku 5 miesięcy. Na szczęście jest już zdrowa. Życie jednak nieraz ją doświadczało. Musiała często zmieniać szkoły. Trudno było jej wpasować się do swojej grupy rówieśniczej.

Georgia osiągnęła już sporo – zwiększa świadomość społeczną i z dumą reprezentuje osoby z zespołem Downa w życiu publicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza