Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Plastry na opryszczkę – czy są skuteczne?

Avatar placeholder
01.06.2017 14:41
Plastry na opryszczkę – czy są skuteczne?
Plastry na opryszczkę – czy są skuteczne?

Kiedy dopadnie nas opryszczka, natychmiast staramy się jej zaradzić. Zmiany na twarzy to nie tylko problem zdrowotny, ale także wizerunkowy. Jeśli do leczenia będziemy stosowali maść, to miejsce, w którym ją nałożymy, będzie białe i opryszczka będzie widoczna. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się schorzenia jest zastosowanie specjalnego plastra.

spis treści

1. Opryszczka na wargach i twarzy

Opryszczka na twarzy i wargach to choroba skóry, którą spowodował wirus opryszczki zwykłej. Przyjmuje się, że ponad 80 proc. ludzi jest zakażonych właśnie tym wirusem. U większości osób nie występują objawy zakażenia, czyli nie pojawia się opryszczka. Jednak u pewnego procenta chorych opryszczka pojawia się co jakiś czas.

Opryszczka występuje u ponad 80% ludzi
Opryszczka występuje u ponad 80% ludzi (123RF)

Schorzeniem można zarazić się drogą kropelkową lub poprzez kontakt z przedmiotami, których używał chory. Opryszczka występuje najczęściej w momencie, kiedy organizm jest osłabiony, pojawia się przeziębienie lub obniżenie odporności. Także nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne oraz zimny wiatr mogą uaktywnić opryszczkę na twarzy. Również sytuacje stresowe sprzyjają jej pojawieniu się.

2. Skuteczne sposoby na opryszczkę

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Opryszczkę można leczyć przy użyciu specjalnych maści, np. cynkowych, lub kremów. Jednak nie jest to wygodne, nie maskuje też choroby. Ten sposób leczenia sprzyja także przenoszeniu opryszczki w inne miejsca, np. z warg na twarz, a nawet do oka. Na dodatek maść lub krem nie są wygodne w aplikowaniu.

Dlatego najlepszym sposobem na leczenie opryszczki są specjalne plastry. Są one proste w użyciu. Wystarczy je nałożyć na miejsce ze zmianą. Dokładnie przylegają, maskują chorobę i skutecznie ją leczą, dzięki czemu przyspieszają proces leczenia. Łagodzą swędzenie i pieczenie. Chronią też przed przeniesieniem opryszczki na inne miejsca na twarzy. Plaster na opryszczkę należy nałożyć na suchą skórę w miejscu, gdzie pojawiła się zmiana chorobowa. Może być on używany nawet przez całą dobę. Należy jednak pamiętać, aby w razie potrzeby go zmienić. Robimy to, kiedy przestaje dobrze przylegać i zaczyna się odklejać od chorego miejsca.

Musisz to wiedzieć

Plaster na opryszczkę bardzo dobrze chroni chore miejsce i znacznie przyspiesza jego leczenie, bo nie dopuszcza do niego czynników środowiskowych. Chroni wargę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poprawia komfort życia, dopasowuje się do warg i redukuje napięcie skóry. Jest to najlepszy sposób na leczenie opryszczki. Plaster jest bardzo wygodny w stosowaniu i pozwala na szybkie leczenie opryszczki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze