Trwa ładowanie...

Pomóż Hani pokonać "ciamajdę”. Złośliwy guz ulokowany w pniu mózgu zagraża życiu dziecka

 Monika Suszek
30.11.2018 18:49
Aby dziewczynka mogła skorzystać z tej szansy na konto amerykańskiego szpitala musi wpłynąć kwota 150 tysięcy dolarów.
Aby dziewczynka mogła skorzystać z tej szansy na konto amerykańskiego szpitala musi wpłynąć kwota 150 tysięcy dolarów. (Dziewczynka cierpi na rzadką odmianę guza mózgu. )

Mała Hania Magiera jest już spakowana. Jej walizka czeka na nią przy drzwiach wyjściowych. Jak sama mówi będzie walczyć z "ciamajdą” i wygra. Kto to "ciamajda”? To niebezpieczny i nierówny przeciwnik – guz zlokalizowany w pniu mózgu. Operacja jest niemożliwa. Ratunkiem jest terapia eksperymentalna przeprowadzona w jednym z nowojorskich szpitali.

Sprawdź koniecznie:

Jakie nowotwory najczęściej atakują dzieci?

Hania walczy o życie. Można jej pomóc - liczy się każda złotówka
Hania walczy o życie. Można jej pomóc - liczy się każda złotówka (Hania @Siepomaga)

1. Gdzie szukać pomocy?

U dziecka wykryto nieoperacyjny guz pnia mózgu. Mimo pesymistycznych rokowań dziecko śmiało rzuca mu wyzwania nazywając go "ciamajdą”. Niestety, współczesna medycyna nie daje stuprocentowej pewności na wyleczenie. Jednak sama szansa daje dużo nadziei. Dziecko na początku lipca przeszło radioterapię. Dzięki niej guz jest w "chwilowej defensywie”– jak możemy przeczytać na stronie Fundacji Siepomaga - jednak w każdej chwili może zaatakować. Dlatego ważne jest podjęcie kolejnych kroków. Szansę daje terapia eksperymentalna prowadzona poza granicami kraju.

Zobacz film: "Jak zapobiec zachorowaniu na raka?"

Sprawdź koniecznie:

Filip Chajzer: Takie uzależnienie to dobre uzależnienie

2. Szansa

Nowojorski szpital MSKCC zaproponował wszczepienie do guza monoklonalnego przeciwciała 124I-8H9. Szansa na sukces jest tym większa im krótsza przerwa miedzy zakończeniem radioterapii, a zabiegiem wszczepienia przeciwciała. Najlepiej, jeśli zdąży się przed powtórnym atakiem. Czas jest kluczowy. Koszt zabiegu (150 tys. USD) przekracza możliwości rodziców. A wyjazd będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy pieniądze będą przelane na konto szpitala. Fundacja prowadzi zbiórkę w imieniu rodziny. Liczy się nawet najdrobniejsza suma. Ceną jest życie dziewczynki. Rodzice proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy, które umożliwią skorzystanie z tej szansy na życie. Oto link do zbiórki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze