Trwa ładowanie...

Syrop na kaszel dla dzieci. Jak wybrać właściwy?

Avatar placeholder
30.03.2021 14:23
Syrop na kaszel dla dzieci. Jak wybrać właściwy?
Syrop na kaszel dla dzieci. Jak wybrać właściwy? (GettyImages)

Syrop na kaszel dla dzieci jest jednym z częściej wybieranych przez rodziców leków. Kaszel rzadko występuje samoistnie, jako samodzielny objaw. Jest objawem towarzyszącym infekcjom górnych dróg oddechowych. Kaszel może być wywołany poprzez alergie, dlatego należy wiedzieć jaki rodzaj syropu najlepiej jest podać swojemu dziecku.

spis treści

1. Jak wybrać odpowiedni syrop na kaszel dla dzieci?

Mass media regularnie dostarczają ludziom reklam, w których prezentowane są różnego rodzaju leki na kaszel: tabletki, lizaki, syropy. W związku z tym rodzic jest zakłopotany, gdyż nie wie, na który przeparat się zdecydować.

Najczęściej wybieramy syropy na kaszel. Są one łatwe w podaniu nawet małemu dziecko, gdyż można to zrobić za pomocą strzykawki. Tabletek niestety nie akceptuje każde dziecko.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Inny specyfik podamy starszemu dziecku, inne zaś będą kupić syropy na kaszel dla rocznego dziecka.

Warto wiedzieć o tym, że skuteczny syrop na kaszel dla dziecka należy wybrać zgodnie z jego przeznaczeniem, oznacza to, że jeżeli pociecha ma kaszel suchy, to kupujemy syrop na kaszel suchy dla dzieci.

2. Syrop na suchy kaszel dla dzieci

Jeżeli dziecko bardzo męczy się z kaszlem, a kaszel jest uporczywy i suchy, to należy podać mu syrop na kaszel suchy. Taki syrop zahamuje odruch kaszlu, dzięki czemu dziecku będzie się lepiej oddychało.

Syropy na kaszel suchy działają na ośrodek kaszlu znajdujący się w ośrodkowym układzie nerwowym, dlatego po zażyciu tego rodzaju syropu odruch kaszlu jest zminimalizowany.

Syropów przeciwkaszlowych nie powinno się stosować dłużej niż trzy dni. U mniejszych dzieci podanie syropu przeciwkaszlowego powinno być skonsultowane z lekarzem.

U dzieci poniżej trzeciego roku życia syrop na kaszel suchy przepisuje lekarz i tylko w sytuacji, która koniecznie wymaga zastosowania tego typu leku. Lekarz powinien podać nazwę syropu na kaszel dla dziecka, jeżeli tego nie zrobi, to w aptece należy powiedzieć, ile lat ma dziecko.

3. Syrop na mokry kaszel dla dzieci

Kaszel mokry objawia się odkrztuszaniem gęstej, lepkiej wydzieliny, która powstaje podczas infekcji.

Syropy na kaszel mokry mają za zadanie rozrzedzać wydzielinę oraz przyśpieszyć jej wydalanie z organizmu. Warto pamiętać o tym, że syropów na kaszel mokry nie powinno podawać się po godzinie 18, ponieważ może to uniemożliwić dziecku sen.

4. Syropy ziołowe na kaszel dla dzieci

Syropy ziołowe na kaszel dla dziecka są najlepszym wyborem. Pomagają pozbyć się zalegającej wydzieliny, są dobre w smaku, ale przede wszystkim pomagają dziecku szybciej wrócić do zdrowia.

Najczęstsze zioła wchodzące w skład syropu na kaszel dla dzieci, to:

  • cebula;
  • tymianek;
  • prawoślaz;
  • babka lancetowa;
  • podbiał;
  • dziewanna.

Musisz to wiedzieć

Wszystkie wyżej wymienione przyprawy działają przeciwzapalnie, łagodząco, a niektóre także wykrztuśnie. Warto jest zwracać uwagę na składniki syropów na kaszel dla dzieci, z tego względu, że mogą być one dodatkowo dosładzane, co jak wiadomo jest to niezdrowe.

Aby otrzymać najbardziej naturalny i pozbawiony konserwantów syrop na kaszel można wykonać go samemu w domu. Takie syropy dobrze działają na dzieci, pomagając im w pozbyciu się kaszlu i podnosząc odporność dziecka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.