Trwa ładowanie...

Tragedia w szkole. Jeden uczeń zmarł, drugi jest w szpitalu

W jednej ze szkół podstawowych doszło do zakażenia groźną bakterią. 6-letni uczeń zmarł, a inne dziecko przebywa w szpitalu. - Żeby uniknąć zagrożenia, zaleciliśmy antybiotyki uczniom i pracownikom należącym do tych samych grup wiekowych, co osoby dotknięte schorzeniem. Udzieliliśmy szkole porad, żeby zapobiec pojawieniu się kolejnych przypadków. Będziemy stale monitorować sytuację - poinformowała lekarka, która opiekuje się placówką.

Zobacz film: "Za co lekarze przyznają punkty w skali Apgar?"
spis treści
Dzieci zakaziły się paciorkowcem
Dzieci zakaziły się paciorkowcem (Getty Images)

1. Niebezpieczna bakteria w brytyjskiej szkole podstawowej

Jak przekazała do publicznej wiadomości Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, dzieci ze szkoły podstawowej Ashford Church of England znajdującej się w mieście Ashford w hrabstwie Surrey, zaraziły się paciorkowcami z grupy A (iGAS). Tego rodzaju bakterie rozprzestrzeniają się drogą kropelkową i charakteryzują się wysoko zaraźliwością. Mogą powodować takie poważne dolegliwości jak ostry stan zapalny kłębuszków nerkowych czy szkarlatynę (płonicę).

2. Zmarł 6-latek, drugie dziecko jest w szpitalu

6-letni chłopiec zmarł, a inne dziecko, które również miało bezpośredni kontakt z niebezpieczną bakterią, trafiło do szpitala. Na portalu pojawiła się informacja, że drugi uczeń przebywa obecnie w placówce medycznej, ale na szczęście powoli wraca do zdrowia.

- Zespół ds. zdrowia publicznego ściśle współpracuje z UKHSA, partnerami ds. zdrowia i dyrektorami szkół, żeby podjąć odpowiednie środki i zapewnić bezpieczeństwo uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom szkolnym - powiedziała mediom Ruth Hutchison, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Radzie Hrabstwa Surrey.

Konsultant ds. ochrony zdrowia w UKHSA South East dr Claire Winslade poinformowała, że w związku z ryzykiem zakażenia paciorkowcami z grupy A, zostały podjęte odpowiednie środki ostrożności.

- Żeby uniknąć zagrożenia, zaleciliśmy antybiotyki uczniom i pracownikom należącym do tych samych grup wiekowych, co osoby dotknięte schorzeniem. Udzieliliśmy szkole porad, żeby zapobiec pojawieniu się kolejnych przypadków. Będziemy stale monitorować sytuację - poinformowała lekarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.