Trwa ładowanie...

Ulubiona pozycja seksualna kobiet. Badania

Avatar placeholder
01.09.2021 22:04
Statystycznie kobiety najbardziej lubią klasyczną pozycję misjonarską
Statystycznie kobiety najbardziej lubią klasyczną pozycję misjonarską (123rf.com)

Wiele kobiet narzeka na swoich partnerów seksualnych. Zarzucają im skupienie wyłącznie na własnej przyjemności. Badania podają, jakie pozycje preferują panie. Lektura wyników może być dla panów podpowiedzią, jak zadbać o kobietę w sypialni.

spis treści

1. Ulubiona pozycja łóżkowa kobiet

W EuroClinix przeprowadzono badania, które wiele mówią o seksualności współczesnych kobiet.

Dla 40 proc. kobiet najprzyjemniejsza jest klasyczna pozycja misjonarska. Większość z nich deklaruje, że wolą, gdy to mężczyzna jest stroną dominującą.

Zobacz film: "To nieprawda, że inni uprawiają więcej seksu"

Najmniej pań lubi pozycję na jeźdźca, w której z kolei doskonale czują się panowie. Wymaga ona jednak od kobiety dobrej kondycji. Dla niektórych pań problem stanowi eksponowanie swojego ciała podczas ujeżdżania partnera. Kompleksy odbierają im zadowolenie z zabawy i zwiększają dyskomfort. To powoduje problemy z seksem.

Seks po ciąży bywa rzadszy nie tylko z powodu nadmiaru obowiązków przy małym dziecku. Młode mamy czują dyskomfort z powodu zmian, jakie zaszły w ich organizmie. Seks po porodzie zmienia się, ale to nie znaczy, że nie będzie już satysfakcjonujące. Jednak brak akceptacji własnego ciała może skutkować unikaniem zbliżeń.

2. Brak pewności siebie w seksie

Co dziesiąta kobieta przyznaje, że nigdy nie czuła się pewnie podczas łóżkowych igraszek. Jako powód złego samopoczucia, niepewności i zakłopotania, najczęściej podawane jest niezadowolenie ze swojego ciała. Inne osoby z kolei obawiają się, że nie są dość biegłe w sztuce miłości.

Wiele w tym winy ze strony massmediów czy powszechnie dostępnej pornografii. Nieliczne kobiety potrafią naśladować łóżkowe ekscesy prezentowane na ekranie. Jednocześnie jednak panowie nie odczuwają podobnych zahamowań. Zaledwie 3 proc. mężczyzn przyznaje, że w łóżku stale odczuwają brak pewności siebie.

Jak wykazały badania, z wiekiem zyskujemy na pewności siebie w sferze seksu.

Przed 25. rokiem życia zaledwie 7 proc. ankietowanych deklaruje, że zawsze czuje się pewnie w łóżku. Tymczasem w grupie wiekowej 55 - 64 lata już 22 proc. ankietowanych przyznało, że w seksie czuje się pewnie i zawsze czerpie z niego zadowolenie.

Zważywszy na fakt, że obiektywnie z wiekiem ciało staje się coraz mniej atrakcyjne, wyraźnie widać, że poczucie pewności siebie nie jest realnie zależne od aparycji. Pewność siebie i zadowolenie z siebie rodzą się w umyśle człowieka.

3. W związku ważne jest łóżkowe dopasowanie

Oczekiwania kobiet i mężczyzn bywają w wielu sferach rozbieżne. Dotyczy to także intymnej strefy. W łóżku, które dla wielu osób jest sferą tabu, nie jest łatwo o zgranie, zwłaszcza, że dla niektórych problem stanowi nawet szczera rozmowa. Niektóre pary rozstają się z powodu niedogrania na tej płaszczyźnie. Inni szukają satysfakcji łóżkowej poza swoją stałą relacją. To również nie jest dobre rozwiązanie, jeśli partner nie akceptuje otwartego związku.

Optymalne byłoby szczere omówienie indywidualnych preferencji i wspólne ustalenie ewentualnych granic. Ważnym aspektem jest również skupienie nie tylko na osiąganiu własnej przyjemności, lecz również zadbanie o partnera. Nie należy jednak tego robić wbrew sobie, gdyż zamiast do satysfakcji, doprowadzi to do frustracji. Seks natomiast powinien stanowić dla obojga kochanków przyjemność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze