Trwa ładowanie...

Wciąż chciało jej się siku. USG rozwiało wszelkie wątpliwości

Avatar placeholder
11.07.2023 16:14
Parcie na pęcherz
Parcie na pęcherz (TikTok)

Kobiety w ciąży często odwiedzają toaletę. Potrafią sikać nawet co 2 minuty. Jaka jest tego przyczyna? Przyszła mama poznała ją podczas rutynowego badania USG. Swoją historią postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych.

Pęcherz w ciąży
Pęcherz w ciąży
spis treści

1. USG w ciąży

Użytkowniczka TikToka Genevieve jest w ósmym miesiącu ciąży. Każda przyszła mama doświadcza wówczas parcia na mocz, które ciężko jest powstrzymać. Kobieta opublikowała filmik, na którym wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje. Wideo pokazuje monitor USG, a w nim dziecko poruszające się w łonie matki.

To właśnie maluszek, który wraz z upływem czasu staje się większy, naciska na pęcherz, przez co przyszła mama odczuwa chęć oddania moczu. Użytkowniczka TikToka żartuje sobie z tej sytuacji, podpisując filmik: "Pomocy, mój pęcherz jest teraz workiem treningowym!". I wiele w tym prawdy.

2. Częste oddawanie moczu w ciąży

Oprócz maleństwa, które powoduje nacisk na pęcherz moczowy, częsta potrzeba skorzystania z toalety wynika również z powiększonej macicy oraz przekrwienia miednicy mniejszej.

Zdarza się, że kobiety odczuwają zwiększone parcie na pęcherz moczowy także na początkowym etapie ciąży. Wówczas odpowiedzialne są za to hormony, które rozluźniają mięśniówkę moczowodów i doprowadzają do zwiększenia przepływu krwi przez nerki. W ten sposób kobieta może odczuwać parcie na mocz przez całą ciążę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze