Trwa ładowanie...

Zioła na depresję

Avatar placeholder
03.06.2017 17:06
Zioła na depresję
Zioła na depresję

Depresja to coraz większy problem. Cierpi na nią około 350 milionów ludzi. Również w Polsce coraz więcej osób skarży się na obniżone samopoczucie. Czy zioła mogą pomóc w leczeniu depresji? Jakie są pierwsze objawy choroby?

spis treści

1. Pierwsze objawy depresji

Depresja to choroba, która charakteryzuje się obniżonym nastrojem. U osób cierpiących można zaobserwować brak chęci życia, problemy ze snem, zmęczenie, problemy z koncentracją, brak chęci do podejmowania jakichkolwiek działań, a także bóle ciała i ogólne rozbicie.

5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka
5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka [6 zdjęć]

U dzieci zaburzenia psychiczne przebiegają inaczej niż u dorosłych, dlatego trudno je od razu wychwycić.

zobacz galerię
Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Warto także zaznaczyć, że objawy depresji trwają długo, nie mijają po kilku dniach, ale ciągną się w czasie. Dlatego łatwo rozróżnić stan zwykłego przygnębienia od depresji, w której pogorszenie nastroju nie mija. Niekiedy zaburzenia i objawy z nią związane wręcz się nasilają.

2. Zioła w leczeniu depresji

To musisz wiedzieć:

W leczeniu depresji pomocna jest psychoterapia, fototerapia, a także zmiana diety i ćwiczenia fizyczne. W większości przypadków niezbędne są leki farmakologiczne. Ważne jest, aby podjąć wcześnie leczenie depresji, a nie zostawać z nią sam na sam. Niekiedy jednak możemy się obawiać leków o silnym działaniu, które nas otumanią. Jeżeli jednak mamy okres gorszego samopoczucia czy cierpimy z powodu apatii, możemy sięgnąć po sprawdzone ziołowe preparaty. Mogą one złagodzić objawy depresji.

W leczeniu depresji pomocne mogą być niektóre zioła
W leczeniu depresji pomocne mogą być niektóre zioła

Wśród ziół, które wspierają leczenie depresji, wyróżniamy: szafran, dziurawiec, bazylię, szałwię, męczennicę lekarską, żeń-szeń. Szafran ma w tym przypadku dość duże znaczenie. Jego działanie jest bardzo korzystne i sprzyja przywróceniu równowagi emocjonalnej, a także przyczynia się do odzyskania dobrego nastroju. Szafran możemy znaleźć w wielu suplementach diety. Stosując zioła w celu poradzenia sobie z objawami depresji, warto pamiętać, aby w przypadku tej choroby podstawą była diagnoza specjalisty. Ze względu na destrukcyjne działanie depresji terapia powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, a próba samodzielnego radzenia sobie z tą chorobą może okazać się mało skuteczna. Nie bójmy się skorzystać z pomocy specjalistów. Może się bowiem okazać, że depresja wymknie się spod kontroli i całkowicie odbierze nam chęć do życia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze