Trwa ładowanie...

17 lekarzy nie wiedziało, co mu jest. Diagnozę postawił ChatGPT

Avatar placeholder
14.09.2023 13:23
17 lekarzy nie potrafiło postawić prawidłowej diagnozy. Zrobił to ChatGPT
17 lekarzy nie potrafiło postawić prawidłowej diagnozy. Zrobił to ChatGPT (Twitter: The White Pill )

Ta historia brzmi jak gotowy scenariusz na film. Przez trzy lata lekarze nie mogli odpowiedzieć na pytanie, co dolega czteroletniemu dziś Alexowi. Zrezygnowana matka chłopca postanowiła zasięgnąć rady u sztucznej inteligencji. Ku zaskoczeniu wszystkich ChatGPT poprawnie zdiagnozował dziecko.

spis treści

1. 17 lekarzy nie było w stanie postawić diagnozy

Niesamowitą historię chłopca opisał portal today.com.

Czteroletni dziś Alex podczas pandemii COVID-19 zaczął skarżyć się na niepokojące objawy. Cierpiał na bóle głowy, przestał rosnąć i gryzł różne rzeczy. Jego stan stale się pogarszał. Po pewnym czasie nie był w stanie utrzymać równowagi.

Zobacz film: "Narzekał na ból nóg. Diagnozą był rak"

Zaniepokojeni rodzice chłopca przez trzy lata odbyli 17 wizyt u różnych lekarzy. Odwiedzili neurologów, dentystów, internistów i ortodontów. Niestety nikt nie był w stanie prawidłowo zdiagnozować chłopca.

- Nikt nie potrafił rozwiązać naszego problemu. Nie dali nam nawet małej wskazówki, jaka może być diagnoza - mówi matka chłopca cytowana przez today.com.

Zdesperowana kobieta postanowiła, że poszuka pomocy w sieci i o diagnozę zapytała sztuczną inteligencję.

Matka Alexa relacjonuje, że spędziła przed komputerem całą noc. Wszystko po to, by dokładnie opisać wszystkie objawy, z którymi zmagał się jej syn.

- Prześledziłam linijka po linijce wszystko, co było w jego wynikach rezonansu magnetycznego i wprowadziłam to do ChatGPT - relacjonuje kobieta.

2. ChatGPT poprawnie zdiagnozował dziecko

Wtedy ChatGPT postawił diagnozę, w której wskazał, że Alex ma zespół zakotwiczonego rdzenia.

Mama chłopca dołączyła do grupy na Facebooku, która poświęcona była temu schorzeniu. Znalazła tam wiele historii, które były bardzo podobne do tego, z czym zmagał się jej synek.

Po tym odkryciu kobieta postanowiła, że skonsultuje tę diagnozę z neurochirurgiem. Lekarz stwierdził, że ChatGPT ma rację.

Chłopiec przeszedł jeszcze jeden rezonans magnetyczny, dzięki któremu medyk wskazał miejsce, w którym występowały problemy z kręgosłupem Alexa.

Jak informuje portal today.com, chłopiec niedawno przeszedł operację i obecnie wraca do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze